Вийшла довгоочікувана windows 11, і мільйони користувачів вже потягнулися до кнопки апгрейда. Але не поспішайте оновлюватися-нова система ще дуже сира як в плані роботи, так і з точки зору дизайнерських рішень в інтерфейсі. Давайте розбиратися.

Реклама

Windows 10 буде актуальна ще дуже довго

Microsoft зобов’язалася підтримувати windows 10 до 14 жовтня 2025 року. Це дуже довго! цього року ще з’явиться велике оновлення 21h2 (так зване october update 2021). У майбутньому більшість апдейтів будуть виправленнями безпеки-ну а навіщо вам нові функції, якщо все добре працює?

Найгірша панель завдань в історії

Мабуть, найбільш суперечлива частина windows 11-це новий дизайн. В цілому він красивіше і сучасніше, з закругленими кутами і різним ступенем прозорості. Б про льшая частина-це огризки з windows 10x, яку microsoft планувала запускати на лептопах і планшетах.

Але ще є панель завдань. Так, значки розташовані по центру. Але не панікуйте – їх можна перемістити в лівий кут, де історично існувало меню “пуск”.

Але в іншому-це великий відкат. Для багатьох великою проблемою буде те, що панель завдань повинна розташовуватися внизу. Ви більше не можете переміщати її по сторонах або вгору екрану, використовуючи офіційні методи. Висота також фіксована, а контекстне меню на панелі завдань (при клацанні правою кнопкою миші) в значній мірі урізано.

Більше не можна перетягувати файли зі свого робочого столу або провідника в додаток на панелі завдань. Прямо зараз я пишу цю статтю, перетягуючи картинки з робочого столу.

Реклама

Тепер потрібно відкривати меню для пошуку, так як поле було видалено з самої панелі. Зайві рухи тіла-це втрата часу при роботі за пк, дуже незручно.

Багато інших параметрів налаштування, такі як можливість розгрупувати значки, також зникли. Крім того, якщо ви використовуєте кілька моніторів, час буде відображатися тільки на основному.

Поза контекстом

Ще одна проблема для досвідчених користувачів – це нові контекстні меню. Вони виглядають чудово: з прозорим дизайном, закругленими кутами і новими значками. Але інформації сильно менше, ніж раніше. У більшості контекстних меню є опція “показати додаткові параметри”, яка викликає меню як в windows 10, до якого ми всі звикли. Знову ж таки, це зайвий клік мишкою.

Безліч багів на старті

Реклама

Я згадую перехід на windows 10 в 2015 році. Microsoft знадобилося мінімум рік, а то й більше, щоб привести систему в більш-менш робочий стан. Але баги продовжують вилазити досі, навіть через 6 років після виходу.

Тому я намагаюся ніколи не оновлюватися на старті, будь то windows, нова ios 15 для мого старенького ipad або ж android 11 для мого oneplus. Коли програмістам потрібно випустити програму до певного числа, вона завжди виходить сирою. Адже дати визначають маркетологи, а про ступінь готовності продукту вони навіть не замислюються.

Тому раджу почекати хоча б до початку 2022 року, коли вийде кілька багфіксов, а може навіть і яке-небудь велике оновлення. І тільки потім вже оновлюватися на нову систему. В ідеалі робити чисту установку.

Ну а п’яту причину я за традицією віддаю на відкуп читачам. Поділіться враженнями в коментарях, якщо вже оновилися до windows 11.