В ході недавньої серії анонсів компанія amazon підтвердила свої наміри забезпечити цифровізацію повсякденного життя людей, анонсувавши ряд відповідних сервісів і апаратних продуктів. Однак один аспект так і залишився неохопленим: на заході не вистачало пристроїв і сервісів, орієнтованих на автомобілі.

Джерело: theverge.com

Напередодні даного заходу, як це зазвичай буває, численні інсайдери повідомляли про те, що буде анонсовано. Зокрема, деякі джерела повідомляли про можливий анонс автомобільного голосового помічника echo auto другого покоління поряд з домашнім смарт-дисплеєм echo show 15 — другий дійсно був анонсований, а перший так і залишився на рівні чуток. У червні також повідомлялося про підготовку до виходу автомобільній камері ring car cam, яка була анонсована ще у вересні минулого року, але і цей продукт поки не з’явився на світ.

Представники належить amazon бренду ring запевняють, що нові автомобільні пристрої під цією маркою з’являться в доступному для огляду майбутньому. У вересні минулого року компанія анонсувала відеореєстратор ring car cam, автосигналізацію ring car alarm і комплект інструментів ring car connect api, але з того моменту пройшов вже рік, і дана продукція все ще не надійшла в продаж. Журналісти видання the verge зв’язалися з amazon, і представник бренду ring прокоментував ситуацію: “це абсолютно нова категорія [продукції] для ring, і ми будемо раді передати ці пристрої автомобільної безпеки в руки клієнтів, як тільки вони будуть готові. На поточний момент наші автомобільні пристрої знаходяться у наших тестувальників продукції, щоб ми забезпечили найкращу роботу. Ми отримали чудові відгуки і з нетерпінням чекаємо, коли зможемо поділитися новою інформацією в найближчі місяці”.

За однією з версій, затримка може бути пов’язана з деякими труднощами з розгортання мережі amazon sidewalk, про яку компанія жодного разу не згадала в ході заходу. Компанія заявляла, що додасть її підтримку на пристрої сімейств echo і ring в майбутньому.

Одним з небагатьох автомобільних пристроїв від amazon є модуль голосового помічника echo auto, анонсований в 2018 році. Як показала практика, гаджет першого (і поки єдиного) покоління далекий від досконалості: він плутається в запитах, пов’язаних з місцем розташування, і іноді втрачає зв’язок з телефоном. Іншими словами, продукт залишає величезний простір для подальшого поліпшення, однак amazon все ще не дає коментарів щодо майбутнього echo auto 2. І це дещо несподівано для пристрою, передзамовлення на яке залишили більше мільйона покупців.

Можливо, тимчасово згаслий інтерес виробника до автомобільної продукції пов’язаний з ефектами пандемії, яка знизила їх актуальність. Крім того, у amazon вже є партнерські відносини з toyota і bmw, які також допомогли б заповнити цю прогалину, та й з іншими автовиробниками компанія також планувала укласти угоди. Хоча пристрій за $50 обійшлося б явно дешевше нової машини з інтегрованим асистентом alexa. Однак ніякої конкретики компанія поки не надала.