Апеляційний суд сша по округу колумбія підтвердив рішення федеральної комісії по зв’язку( fcc), винесене в квітні 2020 року, про відкриття діапазону 6 ггц з смугою 1200 мгц для неліцензованого використання. В першу чергу це торкнеться стандарту wi-fi 6e, але не обмежиться ним.

Джерело зображення: gerd altmann / pixabay.com

Базовий стандарт wi-fi 6 пропонує більш надійне і ефективне з’єднання в тих же діапазонах, що і попередні рішення, а нова версія wi-fi 6e на додаток до 2,4 і 5 ггц працює в діапазоні 6 ггц. Паралельно ведеться робота над майбутнім стандартом ieee 802.11 be або wi-fi 7, який запропонує швидкість до 46 гбіт/с, але, згідно з планами, не раніше 2024 року. В існуючому ж стандарті бездротове підключення на 6 ггц забезпечує ту ж швидкість, що і на 5 ггц, але з меншою ймовірністю перешкод від інших пристроїв і сусідніх мереж.

Проти планів fcc раніше виступив мобільний оператор at&t, який використовує діапазон 6 ггц для організації підключень всередині своєї інфраструктури, проте відомство парирує, що в його рішенні йдеться про мережі невеликої потужності, що працюють переважно в приміщеннях. Схожий конфлікт зараз розгорається навколо сантиметрового діапазону (c-band) для мереж 5g, який в теорії може створювати перешкоди для авіаційного обладнання і, зокрема, радіовисотомірів.

Відзначається, що виділений fcc діапазон резервується не тільки для потреб wi-fi: іноді оператори зв’язку використовують неліцензовані частоти на додаток до основних, щоб зробити підключення більш стабільним і збільшити швидкість передачі даних.