28.09.2018 у 17:34 |

6 0


Аудиторія власників цифрових пристроїв молодіє з кожним роком, особисті смартфони та комп’ютери є у багатьох першокласників. Для дітей відкрито доступ в Інтернет. Але, на жаль, левову частину від числа всіх веб-ресурсів становлять сайти для дорослих. Допомогти батькам захистити дітей від негативного впливу Мережі можуть спеціальні програми, які здійснюють формальний і змістовний контроль за дитячою діяльністю.

Мобільний контроль

Деякі платні рішення включають інструменти контролю за SMS і дзвінки, а також засоби для визначення місцезнаходження пристрою.

Окремі інструменти контролю є в операційній системі iOS. Задавши пароль, можна обмежити видалення або установку, заборонити завантаження інформації з віковими обмеженнями, заблокувати додатка YouTube, Safari, iTunes. Але все-таки більшість мобільних рішень працює на Android.Проте в силу специфіки даної платформи кмітливий дитина може самостійно припинити роботу програми, скинувши налаштування гаджета.

Певні зусилля у створенні програм для контролю діяльності компанія зробила ще в Windows XP (Content Advisor), але по-справжньому вони стали видимими тільки в Windows 7 і Vista. Windows 7 дозволяє обмежувати час перебування за комп’ютером. Достатньо лише вказати день і годину, щоб після закінчення вказаного проміжку часу дитина примусово вийшов із свого облікового запису. Можна контролювати і запуск певних програм. Для цього необхідно вказати, користувач може запускати всі програми або тільки дозволені адміністратором (батьком).

На жаль, недосвідченим користувачам деколи буває складно пристосуватися до роботі з функцією, оскільки ОС формує загальний список встановлених додатків, включаючи допоміжні, системні і видалення.

Вибрати підходящий варіант для захисту не так-то просто, але можливо. Головне чітко формувати поставлені завдання і у зв’язку з ними шукати підходящі варіанти.