Будь-яка презентація apple – для мене завжди лотерея. Кожен раз я дивлюся їх і думаю, чи співпаде реальність зі чутками, які малювали інсайдери, аналітики різного ступеня авторитетності і тематичні змі. Точні попадання трапляються досить часто. У всякому разі, куди частіше, ніж осічки. Так відбувається, тому що шила в мішку не приховати, і, враховуючи, як багато людей залучено у виробничий процес нових пристроїв apple, немає нічого дивного, що на якомусь етапі відбувається витік. У випадку з новим macbook pro 14 дюймів все було саме так.

Це нові macbook pro з екраном 14 і 16 дюймів

Підписуйся на телеграм-канал скриня алібаби. Там кожен день виходять добірки топових штук з аліекспресс. Не пошкодуєш.

Новий macbook pro, як і прогнозувалося ще рік тому, отримав дисплей зі збільшеною діагоналлю. Вона виросла не дуже істотно – з 13,3 до 14 дюймів, — але це, як не крути, досить значуще нововведення, яке укупі з апаратним апгрейдом робить новинку дуже серйозним пристроєм.

Новий macbook pro — відмінності

Тепер в екрані macbook pro 2021 є така ж виїмка, як і у iphone

Домогтися збільшення діагоналі дисплея macbook pro 14 вдалося завдяки одному ключовому фактору — apple взяла і звузила рамки по краях матриці, завдяки чому вдалося зберегти вихідні розміри і обійтися без виїмки як у iphone, яку пророкували новим лептопам. Тобто, якщо порівняти його безпосередньо з торішньою моделлю, різниці в габаритах ви не відчуєте.

Зовні macbook pro 14, як ви бачите, змінився дуже сильно. Як на мене, зовні ноутбук виглядає точно так же, як і старі macbook pro з ери до-retina. Він став більш округлим і, як кажуть шанувальники вина, більш повнотілим. Всередині теж досить нововведень. По-перше, прибрали touch bar, замінивши його на фізичні клавіші. По-друге, дисплей отримав таку ж виїмку, як і iphone. У ній приховали датчик наближення, освітлення, фронтальну камеру з роздільною здатністю 1080p і мікрофон.

Збоку з’явилося чотири старих нових роз’єми: міні-джем, sd-слот, thundebolt 4 і magsafe. Так-так, magsafe. Apple не стала мудрувати лукаво і щось переробляти, а просто повернула магнітний роз’єм в тому вигляді, в якому колись прибрала його з лінійки фірмових ноутбуків. Як і очікувалося, назва macbook pro через тонких рамок по периметру дисплея, що розташовувалося під дисплеєм, пропало. Воно переїхало на нижню частину кришки.

Дисплей macbook pro 14

Тепер екран macbook pro підтримує частоту оновлення 120 гц

Дисплей нового macbook pro виконаний за технологією miniled і підтримує частоту оновлення 120 гц. Miniled-дисплеї є більш просунутою версією стандартних lcd-матриць зі збільшеною кількістю світлодіодів, які пов’язані між собою. Тобто вони не незалежні, як у випадку з oled, а управляються групою. Miniled-технологія має наступні переваги:

 • висока стійкість до вигорання;
 • висока контрастність;
 • висока яскравість (1600 ніт в режимі hdr);
 • висока енергоефективність;
 • малі габарити всієї конструкції.

Забігаючи вперед, скажу, що це саме через дисплей багато в чому зросла ціна macbook pro 2021. Якщо минулорічна версія коштувала 1200 доларів, то за новинку просять майже вдвічі більше доларів більше (скільки саме — читайте далі). Те ж саме, якщо пам’ятаєте, сталося з топовим ipad pro навесні цього року. Apple оснастила його miniled-екраном і вирішила, що має право просити за планшет більше. Чому б, власне, і ні.

Процесор macbook pro 2021

Apple представила два нових процесора: m1 pro і m1 max

Апаратну основу базового macbook pro 14 становить новітній процесор m1 pro . При бажанні можна конфігурувати версію з m1 max, який має більш потужну графічну основу. Це друге покоління фірмових чіпсетів apple. Воно, як і оригінальний m1, побудовано на arm-технології, але, по-перше, володіє більш високою продуктивністю, а, по-друге, позбавлене ключових недоліків свого попередника.

Продуктивність цпу у m1 pro і m1 max-ідентична, а ось по графіку max-версія перевершує pro

Як і m1, базова версія m1 pro має 8 ядер. Однак є і старші версії чіпів – з 10 ядрами. З них 8-високопродуктивні, а 2 — енергоефективні. Останні використовуються в більшості базових завдань, забезпечуючи максимальну автономність, а потужні ядра підключаються в міру зростання навантаження на залізо. З графікою тут все ще крутіше. У базі m1 pro оснащується графічним прискорювачем на 14 ядер, а топовий m1 max має до 32 ядер.

M1 pro і m1 max позбавлені більшості обмежень, характерних для m1. Завдяки цьому вдалося наростити обсяг оперативної пам’яті нового macbook pro до 64 гб, вбудоване сховище — до 8 тб, а також забезпечити новинку підтримкою до чотирьох зовнішніх моніторів. Ось це я називаю по-справжньому професійний підхід. Адже тепер на macbook pro дійсно можна працювати і виконувати важкі завдання.

Характеристики macbook pro m1 pro

Macbook pro 14 і 16 отримали підтримку швидкої зарядки

Втім, характеристики нового macbook pro в базовій конфігурації виглядають цілком буденно, за винятком деяких аспектів:

 • процесор — m1 pro або m1 max
 • дисплей 14 дюймів, 3024×1964 точок
 • пам’ять — 16/512 гб
 • акумулятор — немає даних
 • зарядка — швидка зарядка до 50% за 30 хвилин
 • автономність — 17 годин перегляду відео
 • touch bar — відсутній
 • зовнішні інтерфейси — sd, thunderbolt 4, usb-c, hdmi

Ціна macbook pro 2021

Ціна нового macbook pro 14 ” виросла досить істотно

Роздрібна ціна macbook pro 14 виросла досить відчутно. Якщо новий ipad pro подорожчав всього на 100 доларів щодо торішньої моделі, то лептоп став коштувати майже вдвічі дорожче. Ну, чи жарт-стільки нововведень. А тепер наберіть повітря в груди:

 • macbook pro 14 “m1 pro 16/512 гб — 8/14 ядер) – 189 990 рублів;
 • macbook pro 14″ m1 pro 16/512 гб (10/14 ядер) – 209 990 рублів;
 • macbook pro 14″ m1 pro 16/512 гб (10/16 ядер) — 214 990 рублів;
 • macbook pro 14″ m1 max 32/512 гб (10/24 ядер) — 274 990 рублів;
 • macbook pro 14″ m1 max 32/512 гб (10/32 ядер) — 294 990 рублів.

Само собою, це не всі доступні конфігурації. При бажанні ви можете вибрати і обсяг вбудованого сховища, і обсяг оперативної пам’яті, яка тепер досягає 64 гб, і процесор. В результаті максимальна конфігурація macbook pro 14 ” може досягати майже 600 тисяч рублів.