Сьогодні apple поділилася новим документом підтримки, в якому пояснюється, як користувачі можуть працювати з пз не турбуючись, що деякі елементи меню можуть бути приховані за вирізом в екрані з веб-камерою. Нагадаємо, що фірмова “чубчик” з’явилася в нових 14 – і 16-дюймових macbook pro. Вперше ж подібний елемент apple представила в iphone x 2017 року.

У документі apple говориться, що користувачі можуть включити “масштабування за розміром під вбудованою камерою” для кожної програми, налаштувавши активну область програми таким чином, щоб елементи меню напевно не були приховані «чубчиком». В такому випадку додаток буде розкриватися не на весь екран, а» упиратися ” верхньою рамкою в виступ камери. Тонкі області по сторонам від виступу камери будуть відображати чорний колір, ніби рамках екрану. Також “виростуть” бічні рамки.

Щоб включити масштабування користувачам досить відкрити додаток finder і натиснути на розділ «додатки» на лівій бічній панелі. Потім викликати контекстне меню для необхідного додатка і вибрати пункт «отримати інформацію». У відкритому інформаційним вікні слід встановити прапорець “масштабувати за розміром вбудованої камери”, і при наступних запусках програма буде автоматично налаштовуватися таким чином, щоб виїмка камери не перекривала рядок меню. Варто відзначити, що, внаслідок такої маніпуляції, корисна площа екрану трохи зменшиться.

Good news for notch haters! if you’ve got an app (or apps) with menus that collide with the notch, just get info on the app, and enable “scale to fit below built-in camera”. While the app is running (even in the bg), your display is scaled.# apple # m1pro #m1max #macbookpro2021 pic.twitter.com/nlgqkfkxah

– joseph from sketch (@jatodaro) october 27, 2021

Apple зазначає, що це тимчасовий захід. Розробники можуть оновити свої продукти таким чином, щоб вони нормально працювали з виїмкою. У випадку з оновленими додатками параметр “масштабувати за розміром вбудованої камери” більше відображатися не буде.