20.12.2018 в 18:00 |

85 0


Крижаним квіткою називають фігуру з гострими пелюстками, що складається з кристалів води, часто — насичених сіллю. За своєю формою вони нагадують білі суцвіття, висота яких рідко перевищує 10 див.

До сьогоднішнього дня існувало 2 пояснення феномену. Відповідно до першого, він формується як іній: з крапельок води, що літають в повітрі. Під впливом низької температури рідина кристалізується, осідає на крижаній кірці у вигляді химерних фігур. Відповідно ж до другої – це кристали солі, яка виступила з морської води, що просочилася крізь пори в льоду.

Але яка справжня причина появи крижаних квітів?
Кожному феномену знайдеться людина, яка хоче розгадати його таємницю. Крижаними кристалами спантеличені 2 наукових співробітника Інституту теоретичної геофізики при Кембриджському університеті. Їх дослідження довели: квіти з’являються, коли температура повітря падає нижче позначки -20°-22° C, а вода просто не встигає охолонути менше ніж на 0° C.

Наявність солі не головна умова: фігури іноді з’являються навіть на поверхні прісноводних водойм і були не раз помічені в Тульської і Московської області. Наприклад, озеро Велика Городня, що знаходиться в Серпуховському районі, на заході осені покривається точно такими ж красивими квітами.

Арктичні квіти з’являються тільки тоді, коли немає вітру і виключно на тоненькій крижаній кірці. Зі збільшенням товщини льоду вони швидко зникають. Швидкість їх проростання дивує: за лічені секунди пелюстки досягають декількох сантиметрів, видовище воістину грандіозне.