Audacity-популярний мультиплатформенний аудіоредактор; повністю безкоштовний інструмент для роботи зі звуковими файлами. Згодиться для самого широкого спектру завдань і може використовуватися, як для аналізу і редагування звукових файлів, так і для запису звуку. Це тлумачний інструмент, який простіше професійних аудіоредакторів (в освоєнні і функціонально), але здатний вирішити багато завдань любителя і професіонала.

Audacity дозволяє виконувати масу різних дій зі звуковою доріжкою. Крім найпростіших дій, типу додавання або видалення фрагментів, програма дозволяє включати масу ефектів, виробляти мікшування, змінювати темп і тон, видаляти шум і багато іншого. Audacity підтримує одночасну роботу з декількома доріжками, запис звуку з різних джерел, імпорт і експорт різних форматів, включає масу індикаторів, одночасне відтворення декількох треків, автоматизує деякі процеси, підтримує різні зовнішні аудіо-пристрої, підходить для оцифровки аналогових записів.

Залишається додати, що у цього звукового-редактора простий інтерфейс, який не викличе особливих складнощів навіть у початківця користувача, а виконання найпростіших маніпуляцій з треком взагалі виглядає елементарно і самоочевидно.

Audacity повністю безкоштовний інструмент. Спільнота розробників постійно розвиває програму, забезпечуючи її новими функціями, а сторонні розробники пропонують все нові ефекти. Є версії audacity для windows, gnu / linux і деяких інших десктопних операційних систем.