За кілька днів в каліфорнії сталися відразу дві аварії за участю самокерованих машин apple. Інциденти незначні, але це перші зіткнення «яблучних» безпілотників за останні два роки.

Подробиці та можливі причини

В обох випадках винуватцями події стали інші водії. 19 серпня lexus rx 450h, оснащений системами автопілотування, отримав удар в бампер при виїзді з парковки. Він встиг загальмувати, але це не допомогло уникнути зіткнення.

23 серпня такий же автомобіль apple стояв біля знака зупинки неподалік від штаб-квартири в купертіно. У нього врізався subaru, який виїжджав з паркувального місця заднім ходом. Обидві події класифікували як незначні.

До цих інцидентів був один схожий, зафіксований у вересні 2019-го. Різке зростання числа аварій, швидше за все, пов’язане з нарощуванням обсягів тестування технології.

У 2020 році машини «яблучної» компанії накатали по дорогах каліфорнії понад 30 000 км, а роком раніше — 12 000 км. Місяць тому з’ясувалося, що it-гігант збільшив парк автомобілів до 69 одиниць, а також додав в програму тестування 16 нових водійських посвідчень.

Інші аварії з автомобілями apple

Хоча безпілотники apple car активно тестують вже кілька років на дорогах загального користування, великих пригод вдалося уникнути. Перше зіткнення сталося в серпні 2018 року, але винуватцем виявився водій іншого транспортного засобу. Через два місяці в тестовий автомобіль врізалася toyota camry, яка покинула межі своєї смуги.

У 2019 році трапилася ще одна аварія, але теж не з вини ші-алгоритму або співробітника корпорації, контролюючого роботу систем. Всі інциденти у звітах відзначалися як незначні, постраждалих не було.

Історія проекту apple car

Apple почала випробування для самокерованих автомобілів в 2017-м. Тоді на каліфорнійських дорогах з’явилися переобладнані машини lexus rx 450h. Влітку того ж року тім кук публічно підтвердив роботу над софтом для автономного водіння.

Але джерела кажуть, що кінцева мета купертіно-створення власного транспорту з автопілотом. Команда працює з 2014 року, аналітики вважають, що фінальна версія вийде на ринок не раніше середини десятиліття. Швидше за все, це відбудеться ближче до 2026-го.