За словами президента сальвадора найіба букеле (nayib bukele), кількість користувачів підтримуваного місцевим урядом кріптовалютного гаманця chivo досягла 2,1 мільйона чоловік. При цьому не пройшло і трьох тижнів з моменту початку використання криптовалюта в якості легального засобу платежу в країні.

Ndtv.com

Сальвадор з населенням близько 6,5 млн чоловік став першою країною в світі, в якій криптовалюта офіційно має ходіння нарівні з класичними грошима.

2.1 million salvadorans are actively using @chivowallet (not downloads). chivo is not a bank, but in less than 3 weeks, it now has more users than any bank in el salvador and is moving fast to have more users that all banks in el salvador combined. this is wild!# bitcoin 🇸 🇻

— nayib bukele 🇸 🇻 (@nayibbukele) september 25, 2021

Twitter-аккаунт президента надзвичайно популярний у всіх, хто цікавиться криптовалютами і спостерігає за цим незвичайним експериментом в масштабах цілої країни. Відомо, що зараз його аккаунт має близько 3 мільйони передплатників.

Пан букеле підкреслив, що хоча гаманець chivo не є банківським додатком, зараз він має більше користувачів, ніж будь-який сальвадорський банк, і в недалекому майбутньому їх кількість перевищить аудиторію клієнтів всіх банків країни разом узятих.

Пост вже набрав понад 40 000 «лайків» і тисячі коментарів, причому не всі з них — приємні для президента. Деякі задаються питаннями: хто подбає про безпеку гаманців, і що завадить уряду букеле при необхідності витягти з них всі біткоіни разом?

If it is not a bank. How does it keep the funds secure? who keeps “an eye” on our savings? what prevents the bukeles or the government from taking money from chivo? where is the information to avoid all types of questioning?

— josecareoca (@careocajose) september 25, 2021

Поки відомо, що гаманець chivo створений урядом сальвадору для проведення платежів не тільки в біткоіни, але і в доларах з будь-якої частини світу, а ключовим сервіс-провайдером для гаманця погодилася виступити мексиканська кріптовалютная біржа bitso.

У той час як сальвадор лібералізував ринок криптовалют, інші країни, навпаки, обмежують їх оборот. Зокрема, у вихідні китай повністю заборонив криптовалюти на своїй території. Висловлюють стурбованість цією темою і інші країни, багато з яких незадоволені впливом всіх процесів, пов’язаних з ” видобутком» і зверненням криптовалюта, на глобальну екологію.

При цьому криптовалюта набирає стрімку популярність на багатьох регіональних ринках. У число лідерів за швидкістю зростання затребуваності цифрових фінансових активів входять різні країни африки, в’єтнам, індія, пакистан і україна.