Увага до linux з боку любителів ігор в останні кілька місяців посилюється, що демонструє статистика в steam. Це може бути наслідком виходу ігрової консолі steam deck від valve, підтримки proton і wine античитами easy anti-cheat і battleye, впровадження в proton підтримки dlss та інших подій.

openclipart-vectors, pixabay

У липні частка користувачів linux досягла 1%, це вже велика подія. У серпні і вересні позитивна динаміка збереглася і показник досяг позначки 1,05%. Це дуже мало на тлі windows, «десятка ” додала 3,87% до 90,51%, рівно на стільки ж зменшилася частка користувачів windows 7. У старій версії windows все більше проблем з новими іграми.

джерело: steam

Залишається сподіватися на подальше зростання. Дуже багато залежить від бажання розробників розширити сумісність античитов з proton. Якщо рішення буде позитивним, можна очікувати серйозної надбавки користувачів. Перші покупці отримають steam deck в грудні, можливо, до цього місяця ситуація зрушиться в позитивному напрямку.

Серед дистрибутивів linux перше місце займає ubuntu 20.04.3 lts – більше 15%. На другому і третьому місці досить популярні, особливо у геймерів, дистрибутиви manjaro і arch, до слова, останній став основою для нової версії steamos. Кожен з цих дистрибутивів займає частку більше 10%. Нижче розташовуються pop!_os, ubuntu 21.04 і linux mint 20.2.