Навіть зараз, коли в моді бездротові інтерфейси і хмари, найпростіший спосіб обміну даними між телефоном і пк – через провід. Але при всій простоті і дротове підключення дає збої. Розберемо причини, чому телефон не бачить комп’ютер через usb, і запропонуємо способи їх виправлення.

Програмні проблеми

Можливо, обидва пристрої самі по собі працюють коректно. Однак проблема виникає через неправильне налаштування одного з них.

З минулого десятиліття телефони (навіть не стали смартфонами) могли підключатися до комп’ютера в декількох режимах:

 • зарядка;
 • передача даних;
 • передача фото і відео (доступ тільки до окремих папок);
 • режим модему;
 • режим веб-камери;
 • екзотичні режими (midi та інші спеціальні).

Якщо індикатор заряду на телефоні активний, але комп’ютер не визначає пристрій, то, мабуть, на мобільнику обраний режим «зарядка».

Переключіть режим на “передачу даних” при підключенні.

Можна змінити дефолтний режим без підключення, вибравши в налаштуваннях режим підключення за замовчуванням.

Неправильно налаштований комп’ютер для роботи з портами

Існує кілька причин, через які комп’ютер може не побачити вашого смартфона:

 • відсутній або невірно встановлений драйвер. Скачайте драйвер з офіційного сайту виробника вашого телефону і встановіть, слідуючи всім інструкціям. Як варіант – можна відкрити диспетчер пристроїв і, виявивши невідоме usb-пристрій, оновити його драйвер штатними засобами windows. Однак іноді процедура установки може зажадати досить складних дій, тому читайте інструкції уважно.
 • увімкнено режим енергозбереження (особливо актуально для ноутбуків). Тоді порт може просто не отримувати достатньо живлення, щоб зв’язатися з телефоном. Для виправлення потрібно:
  1. відкрити диспетчер пристроїв
  2. вибрати в списку пристроїв кореневий usb-концентратор
  3. відкрити його властивості і перейти на вкладку «управління електроживленням»
  4. переконатися, що навпроти пункту “дозволити відключення »” галочка знята.
 • якщо ви користуєтеся iphone, то необхідно встановити програму itunes, а також відносини «довіри» між мобільним пристроєм і комп’ютером. При установці програми і першому підключенні ви отримаєте всі необхідні інструкції. Важливо, що ви повинні відповісти ствердно, коли на екрані iphone з’явиться питання «довіряти цьому комп’ютеру?»

Апаратні проблеми

Якщо комп’ютер перестав бачити телефон через usb, а ви нічого не змінювали в налаштуваннях обох пристроїв, то проблема може бути апаратною. Є три елементи, які беруть участь в з’єднанні: usb-порт на комп’ютері, кабель або роз’єм на смартфоні. Досить, щоб збоїв якийсь один з них.

Дефектний кабель

На жаль, кабелі іноді ламаються. Вони страждають від перегинів біля штекерів, від тиску або розриву, від перетирання. Якщо через це порушена цілісність хоча б однієї з жил кабелю, то передати по ньому дані буде неможливо.

Можливо, ви взяли кабель від недорогого зарядного пристрою. Їх творці іноді економлять і взагалі обходяться без жив для передачі даних, встановлюючи тільки дроти живлення. Таким проводом телефон можна заряджати, але комп’ютер підключений пристрій не побачить.

як перевірити:

 1. підключити цим же кабелем інший пристрій (плеєр, планшет, фотоапарат – неважливо, аби роз’єм для входу був такий же);
 2. підключити телефон за допомогою іншого кабелю.

Якщо в першому випадку підключений пристрій не видно, а в другому телефон розпізнається, значить, справа в кабелі.

що робити:

 • використовуйте інший кабель;
 • якщо кабель перетерся, а іншого немає, спробуйте сьогодні зігнути його в такому положенні, щоб з’єднання було. А завтра ж придбайте новий;
 • намагайтеся використовувати дроти гранично акуратно.

Неробочий порт на пк

Іноді на комп’ютерах, настільних або ноутбуках, виходять з ладу порти usb. Якщо у вас є підозри, що справа в роз’ємі, зробіть перевірку так:

 1. підключіть цей же телефон цим же кабелем до іншого порту;
 2. підключіть що завгодно будь-яким кабелем до сумнівного порту.

Якщо в першому випадку телефон розпізнається, а в другому пристрій так і не знайдено, то проблемним місцем з високою ймовірністю є порт.

що робити:

 • якщо ви підключалися через хаб – замініть його. Дефект одного порту може сміливо поширитися на інші;
 • якщо ви підключалися безпосередньо до комп’ютера – поки використовуйте інший порт. Але при першій можливості відправте пк на огляд і ремонт в сервісний центр.

Неробочий роз’єм на телефоні

При підозрі, що від частих підключень порт на смартфоні розносився і може виявитися «слабкою ланкою», перевірте телефон.

 1. переконайтеся, що телефон підключається в режимі передачі даних.
 2. підключіть телефон до цього ж пк цим же, а потім іншим кабелем.
 3. підключіть його до іншого пк тим же, а потім іншим кабелем.

Якщо у всіх випадках підключення не визначалося, значить, справа в телефоні.

що робити:

 • відправляти смартфон в ремонт. Якщо він оснащений бездротовою зарядкою, то деякий час можна працювати з ним без використання порту. Але таке використання буде неповноцінним, тому краще виправити дефект негайно;
 • на майбутнє по можливості рідше використовувати дротове підключення, по можливості частіше-бездротову зарядку і передачу файлів через wi-fi або хмари.

На відміну від перших двох випадків, тут можливі нюанси з «втопленим портом». Іноді в смартфонах (особливо у «позашляхових» моделях) порт microusb або type c для підвищення захищеності трохи «утапливают» в корпус. Для з’єднання через такий порт потрібен спеціальний кабель з кілька подовженим штекером.

Тому, якщо у вас захищений телефон, використовуйте його тільки разом з комплектним кабелем або відразу ж купуйте відповідний запасний. Штекер стандартної довжини в цьому випадку, швидше за все, не підійде.

Як бачите, в більшості випадків проблема вирішується без залучення фахівців; якщо ж дефект серйозний, то необхідно поспішити з ремонтом. І тоді ваш смартфон знову буде легко підключатися до комп’ютера.