25.12.2016 в 9:35 |

7 0


Сьогодні на просторах мережі чого тільки немає для дизайнерів – маса безкоштовного контенту, зображення, вектори і купа іншої графічної інформації. Особисто я знаю 3 великих ліцензованих фотостока, яким можна довіряти:

  • Flikr
  • Pixabay
  • Wikimedia

Дані сервіси працюють з допомогою ліцензії. Є припущення, що для того, щоб в повній мірі насолодитися контентом перерахованих стоків, достатньо всього лише ліцензії, але змушена спростувати це. Зупинюся докладніше на обмеження, які треба брати до уваги.

Сертифікат. Як ним користуватися

Перший фотосток Pixabay – це масштабне сховище картинок і векторів, яке діє в рамках ліцензії Сзг. Автори картинок в свою чергу повністю втрачають свої права над зображеннями. Вони дозволяють змінювати картинки, передавати та копіювати їх. Але давайте не будемо забувати і про обмеження, адже без них не обійшлося.

Якщо на картинках є люди, то ні в якому разі ви не маєте права використовувати картинки для того, щоб скомпрометувати цих людей. Навіть якщо ви це зробите не усвідомлено, то будете нести відповідальність за таку помилку.

Потрібно акуратно користуватися зображеннями, де є товарні знаки. Може здатися, що ви рекламуєте чужі товари, або виступаєте представниками цього товарного знака. Також варто відзначити, що ви не можете брати фото Ейфелевої вежі, сфотографованої вночі або в сутінках.

Отже, можу зробити висновок, що ліцензія Сзг дає підставу авторам відмовлятися від своїх прав на зображення, але користувачі зобов’язані дотримуватися політику використання цих зображень.

Також можна помітити на деяких картинках позначку «Редакційне використання». Це показує, що зображення не можуть служити джерелом продажу, а також їх не можна використовувати в друкованих або веб-виданнях, наприклад, газетах, журналах. Так що, якщо ви просто розмістили зображення на сайті, то спрацював перший пункт угоди – автор передав вам права на картинку.

Які ще є ліцензії?

Бази сховищ Wikimedia і Flikr – це не зовсім те, що необхідно професійним веб-дизайнерам. Це якісь сховища всіх фото, які завантажують зареєстровані користувачі. Але якщо ви шукайте контент для сайту, то тут ви знайдете величезну кількість ресурсів.

На цих ресурсах біля кожної фотографії є відмітка про те, яка поширюється ліцензія на цей контент. Отже, ось які бувають ліцензії:

All Rights Reserved – ця ліцензія означає, що всі права залишаються у автора фото, і робити що-небудь з цим зображенням категорично не можна.

Attribution – ця ліцензія показує, що ви можете користуватися зображеннями з такою абревіатурою, але при цьому ви повинні посилатися на автора.

Attribution No Derivatives – це аналогія ліцензії Attribution, але з відміткою про те, що ви ще й не можете ніяк редагувати зображення.

Non-Commercial – ця ліцензія говорить про те, що ви можете робити з зображеннями все, що завгодно, але тільки, якщо це не буде направлено на комерційні цілі.

Attribution Non-Commercial No Derivatives – це практична копія Non-Commercial, але з позначкою про те, що редагувати зображення також заборонено.

Що ми маємо в підсумку?

Коли ви вирішите використовувати в своїх цілях зображення, то уважно дивіться за тим, які позначки стоять на картинках, тому що ви можете нести відповідальність за те, що взяли «без попиту» контент, який належить іншим людям.