Дивлячись на якому і дивлячись в які ігри. На побутових macbook з intel-процесором і з інтегрованою intel-графікою можна грати в що-небудь на зразок тетрису. Перебільшую, але не надто сильно. 16-дюймовий macbook pro 2019 року в найдорожчій комплектації, в яку входила найпотужніша відеокарта з можливих, впорався навіть з іграми категорії aaa. На тверду трієчку. Експеримент проводився з чисто пізнавальними цілями. Грати на macbook pro ніхто не збирався, його купували не для цього. Та й з іграми вищої категорії в macos, м’яко кажучи, було не дуже. Експериментували з macbook pro під управлінням windows. Через перехід mac’ов на чіпи власної розробки, з часом крутих ігор для macos стане значно більше.

На макбуках не прийнято грати, але їх апаратного потенціалу цілком вистачило б для запуску самих топових ігор

Круті ігри для macos є, але їх на кілька порядків менше, ніж для windows. Для windows програмного забезпечення цілі поклади. Хейтери вважають що mac’і і macos збиткові і неповноцінні. Насправді, будь-яку з програм, існуючих тільки у версії для windows, можна було б перенести в macos. Або написати її аналог для mac з нуля. Ніяких технічних перешкод для цього немає. Причина в іншому. До 2006 року, коли mac’і перейшли на intel, розробники найбільш затребуваних програм випускали їх у варіантах для windows і для mac.

Розробка програмного забезпечення для двох платформ – справа непроста, трудомістка і недешеве. А на intel mac’і встановлювалася windows, після чого на них можна було встановлювати програмне забезпечення для цієї операційної системи. Ультрабуки з windows, як і побутові ноутбуки apple, з крутими іграми “не дружать”. Геймери набувають ігрові ноутбуки, що відрізняються від звичайних ноутбуків підвищеною графічною міццю і продуктивністю, ненажерливістю і високою ціною. Саме з ними порівняли macbook з m1 pro і m1 max-і вони не підвели.

Який комп’ютер краще для ігор

У першому випробуванні ті ж круті ігри, що існують у версіях для macos і для windows, запускали на macbook pro і на ігровому комп’ютері середнього рівня. На 16-дюймовому macbook pro c m1 max і 32 гб об’єднаної пам’яті і на ігровому комп’ютері з windows – з ryzen 9 5900x і nvidia geforce rtx 3060. Порівняння закінчилося внічию . У baldur’s gate 3, у версії гри для нової архітектури apple, при дозволі в 1440p гра комфортно працювала з частотою 120 кадрів в секунду. Більшу частину часу, трохи знижуючи частоту при більш інтенсивній роботі з графікою – наприклад, в батальних сценах.

За показником обчислювальної потужності нові macbook pro дадуть фору будь-яким ігровим лептопам

При дозволі в 2160p гра витримувала частоту в 60 кадрів в секунду. Metro exodus, гра написана для intel і працює” через перекладача ” rosetta 2, впевнено трималася на частоті 40-50 кадрів в секунду, при роздільній здатності в 1080p частота збільшувалася до 96 кадрів в секунду. Shadow of the tomb raider, теж у версії для intel і теж через перекладача, при дозволі в 1080p працювала з частотою в ті ж 96 кадрів. Порівняли продуктивність ще двох десятків ігрових програм, з такими ж результатами. Тільки на відміну від свого колеги з amd всередині, macbook pro не тільки не нагрівся, але навіть жодного разу не включив вентилятори.

Наступне випробування теж має відношення до ігор на mac’е, хоч і не зовсім пряме. 14-дюймовий macbook pro з m1 pro в якому 8-ядерний центральний процесор і 14-ядерний графічний, порівнювали з ігровим комп’ютером msi gp66 leopard, моделі 11ug-018. Тільки замість ігор для порівняння використовувалися звичайні тести geekbench 5. 14-дюймовий macbook pro вичерпно описав мій колега іван кузнєцов, повторюватися не буду. Msi діагональ екрану у gp66 leopard 15,6 дюйма, роздільна здатність екрану 1920 x 1080 (141 піксель на дюйм).

Як macos monterey працює на macbook pro. Особистий досвід

Нагадаю – у 14-дюймового macbook pro при діагоналі екрану в 14,2 дюйма дозвіл 3024 x 1964 (254 пікселя на дюйм). Яскравість екрану у msi gp66 leopard всього 200 ніт, веб-камера 720p – зате частота оновлення екрану 240 гц. У macbook pro – 120 гц, зате це promotion, з адаптивною частотою оновлення екрану, і візуально вона сприймається краще. 8-ядерний core i7 11-го покоління, крім інтегрованої графіки intel uhd graphics в “леопарді” є ще й дискретна (на окремій мікросхемі) потужна відеокарта nvidia geforce rtx 3070.

У більшості тестів 14-дюймовий macbook pro з найслабшим m1 pro (в росії ця модель коштує 189 990 ₽, в сша – 1 999 доларів) перевершив “леопарда”, крім geekbench 5 opencl, в якому geforce rtx 3070 випередив (в рази) 14-ядерний графічний процесор в m1 pro. Результати інших графічних тестів у звіті про випробування чомусь відсутні. Швидше за все, в них macbook pro теж програв. Зате він дешевше ніж msi gp66 leopard, моделі 11ug-018, який продається за 2 199 доларів.

Магазин додатків apple

У магазині додатків apple не так багато по-справжньому крутих ігрових тайтлів

Iphone і ipad перейшли на чіпи власної розробки майже десять років тому. Тому з іграми на мобільних платформах apple все чудово. Ігор в магазині для ios і ipados сотні тисяч, на будь-який смак, платні і безкоштовні. У доходах app store частка ігор-70%. Крім app store у apple є ще і apple arcade, онлайн-центр цифрового поширення ігор по підписки для мобільних платформ (ios, ipod touch і ipados), настільних і портативних комп’ютерів (mac і macbook) і телевізійної приставки apple tv.

Все, що ми знаємо про macbook pro 2022

У російській федерації підписка коштує 199 ₽ в місяць. Перший місяць надають безкоштовно. В ігри з apple arcade можна грати без підключення до інтернету. У apple arcade є ще одна важлива перевага-в іграх немає реклами і в них не пропонують витратити гроші на придбання додаткових функцій. У додатках розміщуються в app store це дозволено. До речі, цікавий факт: apple заробляє на продажу ігор більше ніж sony, nintendo, microsoft і activision, разом узяті. Здавалося б, де nintendo, а де-apple.