У сучасному світі велика кількість різних виробників мобільної електроніки впроваджують різні датчики в свої носяться пристрої, в той час як apple з цією справою не поспішає. Мабуть в купертіно вирішили працювати на якість і показати всім, що нові фічі — не просто пустощі, а серйозний інструмент. З року в рік ми спостерігаємо, як загартовується сталь нових смарт-годин компанії. Сьогодні пропоную поговорити про вимір кисню в крові і розібратися, чи можуть apple watch скласти конкуренцію класичному пульсоксиметру.

Чи можуть apple watch якісно вимірювати показники рівня кисню в крові.

пульсоксиметр (pulse oximeter)-медичний контрольно-діагностичний прилад для неінвазивного вимірювання рівня насичення киснем капілярної крові.

Насправді, якщо ви не знаєте, що це таке, я можу вам лише тільки позаздрити. Значить зі здоров’ям у вас останнім часом все було в повному порядку. Варто тільки зараз захворіти або просто звернутися в лікарню за допомогою, як ви відразу дізнаєтеся про даний прилад. Вимірювання проводиться в першу чергу для контролю захворюваності нової коронавірусної інфекцією, проте існує величезна кількість інших недуг, де дана процедура має велике значення.

Навіщо потрібні apple watch

Зовсім недавно у відомому журналі scientific report було проведено велике дослідження, де говориться, що apple watch series 6 «є надійним способом оцінки серцевого ритму і насичення киснем (spo2) у пацієнтів із захворюваннями легенів в контрольованих умовах».

Ключове слово тут-контрольовані умови . Це має на увазі, що як би вам не було погано або добре, під час хвороби необхідно перебувати під контролем свого лікуючого лікаря. Годинник вам тут можуть лише трохи допомогти. До речі, за час роботи в стаціонарі, мені і моїм колегам жодного разу не вдалося побачити apple watch series 6 на зап’ясті пацієнтів.

Вимірювання рівня кисню в крові-стандартна процедура в 2021 році.

Дослідження було проведено університетом сан-паулу (один з найпрестижніших навчальних закладів бразилії), де було оцінено 100 пацієнтів з інтерстиціальними захворюваннями легень і хронічною обструктивною хворобою легень (хозл) в рамках надання амбулаторної допомоги. Експерти оцінили показники spo2 і частоти серцевих скорочень за допомогою apple watch 6 і порівняли їх з двома сторонніми пульсоксиметрами.

Для оцінки вони вибрали три групи населення: хворі з хозл, з інтерстиціальними хворобами легенів і здорове населення. висновки , до яких прийшла група дослідників наступні:

  • датчики apple watch 6 показують хороші результати і можуть бути співмірні з професійними приладами.
  • значення spo2 на apple watch 6 були трохи завищені, в порівнянні з пульсоксиметром.
  • apple watch 6 здатні на якісне вимірювання рівня кисню в крові і чсс у всіх трьох групах.

У журналі підкреслюють, що незважаючи на тенденцію розумних годин до більш високих показників в порівнянні з приладом, відхилення незначні, а значить, apple watch можуть бути використані в якості заміни класичним приладів з одним застереженням — контрольовані умови, яких нам з вами в домашніх умовах не домогтися.

Наочне порівняння apple watch і пульсоксиметра. Зліва показники apple watch 6 в контролі spo2, праворуч-серцевих скорочень.

Звичайно, завищені показники це недобре, але тут важливо розуміти інший факт. Кожен фахівець має в голові чіткий набір симптомів того чи іншого захворювання. Діагностика не складається тільки лише з цифр приладів і показників досліджень. Так, якщо ваш рівень кисню в крові становить 98% замість 100%, і ви добре себе почуваєте, бігти до лікаря не має великого сенсу. Але бувають і спірні ситуації, коли значення знаходиться близько 92%. В такому випадку краще відразу звернутися за допомогою, де будуть використовувати класичний прилад.

Контроль пульсу в apple watch

Варто віддати належне apple. Датчик рівня кисню в гаджетах з’явився зовсім недавно, і складно уявити 100% точність вимірювання. Що не скажеш про дані вимірювання чсс. Ця функція в багатьох пристроях з’явилася ще давно і за багато років значно зросла в своїй точності. Власне, графік вище про це і свідчить.

Часто показники apple watch збігаються з пульсоксиметром.

Apple дуже добре працюють в системі охорони здоров’я. За це їм велике спасибі. У медичних журналах регулярно виходять нові статті, де підтверджується успіх носяться гаджетів. Ще круто, що в купертіно думають і про профілактику. Упевнений, що в умовах пандемії для багатьох людей новий сервіс fitness+ буде відмінним помічником.

Сам я його ще не випробував, але навіть класичні кільця активності дуже сильно виручають. Я з певною переодичністю міняю ці показники на своїх годинниках і домагаюся великих успіхів у контролі за здоров’ям. І вам раджу робити також.

Звичайно шкода, що нових датчиків ми не побачили, але якщо за це доводиться платити якістю, то я готовий обійтися і без них. А що ви думаєте з приводу контролю за здоров’ям за допомогою годинника? обов’язково поділіться своєю думкою в нашому телеграм-чаті або в коментарях нижче, буде цікаво прочитати.