Флагмани vivo x-серії традиційно пропонують чимало вдалих ідей в області мобільної зйомки. X70 pro + – не виняток. Він отримав gimbal-стабілізацію, оптику і набір фільтрів від zeiss, а також незвичайні режими в налаштуваннях. Чи вдалося компанії випустити нового “царя гори”? перевіримо на практиці, що вміє цей смартфон.

Логотип не для галочки

Дивлячись на характеристики камер vivo x70 pro+, розумієш: до їх створення підійшли грунтовно. Тут немає ніяких датчиків для галочки, на зразок 2-мегапіксельних макромодулів. Замість цього-царський набір оптики з різними фокусними відстанями і стабілізацією на всіх сенсорах, крім фронтального.

Як і в минулих смартфонах серії, заявлено співпрацю з іменитим виробником оптики zeiss. При цьому взаємодія двох брендів з часом стало міцніше. У vivo x60 pro, який раніше побував на нашому фототесті, один з портретних фільтрів імітував розмиття в стилі класичних об’єктивів biotar. У нового x70 pro + таких режимів цілих чотири. Також в zeiss налагодили виробництво спеціальних лінз, які пропускають більше світла. А в меню камери видно іконку з логотипом німецького бренду-вона відповідає за активацію «природного кольору». Перевіримо, що вийшло?

Світлосильна оптика

Головним сенсором смартфона став samsung gn1 з роздільною здатністю 50 мп, апертурою f/1.57, стабілізацією і гібридним фокусуванням pdaf+laf. Присутній опція зйомки в повному розмірі, проте за замовчуванням кадри виходять на 12,5 мп. Також варто відзначити, що за обробку отриманих знімків відповідає окремий чіп v1 — власна розробка vivo. Його завдання полягає в поліпшенні зображень, забезпеченні низької затримки і мінімального енергоспоживання під час зйомки.

У процесі тестування основна камера добре проявила себе як на вулиці, так і в приміщенні зі штучним світлом. Поєднання великої матриці і діафрагми f / 1.57 дає малу глибину різкості, через що при зйомці предметів поблизу виходить природне і дуже приємне боке. Однак мала грип має і свої недоліки. У ряді сценаріїв фото здаються занадто розмитими.

незважаючи на посереднє освітлення, камера відмінно витягнула тіні. Мала глибина різкості хороша при художній зйомці, але в побутових сценаріях може стати перешкодою

Знімки з основної камери vivo x70 pro+ радують хорошим динамічним діапазоном — вибілене небо і провали в тінях практично відсутні. Хоча іноді ai-обробка занадто старається, додаючи контрасту темним деталям або відводячи температуру в теплі тони. Останнє особливо помітно в приміщеннях. При цьому в більшості сценаріїв передача кольору точна. У кадрах з великою кількістю снігу немає неприємної синяви, а бежеві і червонуваті будівлі не лякають вирвіглазнимі відтінками, що властиво ai в камерах недорогих смартфонів.

Хочеться незвичайних кольорів — використовуємо один з вбудованих фільтрів на вибір, а за замовчуванням палітра коректна.

Для різних сюжетів

Смартфон оснастили відразу двома зум-камерами, при цьому обидві отримали оптичну стабілізацію. За дворазове оптичне наближення відповідає модуль sony imx663 з роздільною здатністю 12 мп і апертурою об’єктива f/1.6. П’ятикратний оптичний зум досягається за допомогою 8-мегапіксельного сенсора omnivision з оптикою f/3.4. Він же дозволяє робити цифрове масштабування до 60х.

Ще один модуль — надширококутний. Тут встановлений датчик sony з роздільною здатністю 48 мп і діафрагмою f/2.2. Завдяки автофокусу він може використовуватися не тільки для зйомки пейзажів, але і для макро. Фотографії на цю камеру радують помірною кількістю оптичних спотворень і хорошою деталізацією по центру кадру, а ось по краях різкість знижується. Цікава особливість: саме сюди “переїхала” gimbal-стабілізація з основного модуля.

фото на ширококутну камеру в приміщенні. Для допоміжного модуля результат хороший

Просунутий нічний режим

У смартфонах vivo і раніше приділялося багато уваги функції нічної зйомки. Окремі фільтри для фотографування в темряві дозволяють розфарбовувати сцену як душі завгодно. Для цього у vivo x70 pro + є цілих 9 стилів, від синьо-оранжевого до чорно-білого. Присутній і опція зйомки місяця, коли зображення сильно зумується, а вбудовані алгоритми «домальовують» картинку — в результаті замість купки білих пікселів виходить цілком чітке зображення небесного об’єкта.

вбудовані фільтри роблять цікавими навіть банальні сюжети. Тут-поєднання нічного режиму і стилю» текстурний чорно-білий ”

Як і годиться флагману, vivo x70 pro + дозволяє фотографувати в нічному режимі на різних фокусних відстанях. Знімки з різною експозицією склеюються в один кадр з хорошим динамічним діапазоном і високою якістю. Завдяки оптичній стабілізації навіть на зумі знімати вночі комфортно, а результат радує деталізацією.

Не обійшлося і без проблеми, пов’язаної з алгоритмами внутрішньокамерної обробки. Автоматика занадто старається, в результаті навколо будівель в темряві часто спостерігається неприємний ореол. Фотографію ніби кілька разів прогнали через фоторедактор, раз по раз накладаючи hdr-обробку. Також окремі ділянки нічного неба можуть мати різний колір, що неприпустимо. Сподіваємося, це поправлять в найближчих оновленнях софта, а поки в темряві краще робити кілька дублів. Про всякий випадок.

режим «ніч» активовано. Знімок зроблений на основну камеру смартфона

Хороший в портретній зйомці

У vivo x70 pro+ солідний набір можливостей для створення портретів. За рахунок різних фокусних відстаней оптики можна фотографувати людей хоч в повний зріст, хоч крупним планом, не змінюючи точку зйомки. Також присутній вибір фільтрів і стилів, які змінюють настрій знімка. Є регулювання інтенсивності боке і просунуті опції б’ютіфікації.

Партнерство з zeiss знову нагадує про себе: можна використовувати не тільки фільтр з імітацією biotar, але і sonnar, planar, а також distagon. Особливо ефектними будуть портрети з підсвіченим заднім планом. Стануть в нагоді і більш прості стилі-вибір портретних опцій вражає. За створення якісних селфі відповідає фронтальна камера з роздільною здатністю 32 мп і оптикою f/2.45. Тут теж присутні просунуті настройки ретуші і кольорокорекції. Зі зйомкою людей vivo x70 pro + справляється дуже гідно.

приклад фото з активним ефектом» вінтажна плівка ”

Як знімає відео?

Апарат вміє записувати відео в максимальному дозволі 8k з частотою 30 кадрів в секунду. Стабілізація компенсує тряску рук, а під час зйомки можна переключитися на дворазовий зум. Варто врахувати, що у знятих роликів великий обсяг, а при відтворенні їх на смартфоні видно подлагивания, коли дивишся на панорамування. Наявність 8k-приємна опція, але її не слід використовувати в якості основної. Приклад нижче:

При зйомці в 4k доступна частота 60 fps. У цьому режимі апарат непогано справляється зі своїм завданням: зображення плавне, є можливість масштабування 2х, динамічний діапазон і деталізація в порядку. Однак привід для критики є. Незважаючи на потужну начинку, перемикання між усіма сенсорами в 4k недоступно. Хоча окремо записувати ролики в цьому дозволі можна як на ширококутну камеру, так і на зумі.

Опція суперстабілізації доступна тільки в дозволі 1080p.при цьому можна вибрати як 30, так і 60 кадрів в секунду. Деталізація передбачувано знижується, проте картинка радує практично повною відсутністю тряски при ходьбі.

В меню камери присутня опція «фільми» — вона доступна по тапу у верхній частині інтерфейсу. У цьому режимі кадр обрізається до кіношних пропорцій з чорними смугами по краях, а до того ж можна активувати один з вбудованих фільтрів. Однак зйомка з фільтрами знову не підтримується в 4k-автоматика перемикається на 1080p. Так виглядає ролик з фільтром “вечірній вітерець«, знятий в приміщенні торгового центру:

Простір для творчості

Для любителів самостійно контролювати всі процеси в налаштуваннях камери є режим»профі”. Тут можна активувати зйомку в raw, міняти баланс білого, зону фокусування і витримку. Ця функція доступна і для відеозапису. При цьому можна зробити ролик з логарифмічною гамою, щоб потім самостійно пофарбувати відеоряд на власний смак в редакторі.

Ще одна приємна опція, доступна і на минулих смартфонах серії — – відображення наочної підказки по стабілізації на екрані. Вона виглядає як коло з рухомою точкою. З її допомогою легше зрозуміти, з якою швидкістю переміщати гаджет під час панорамування і як рухатися при зйомці на ходу. Досить стежити, щоб при записі точка не покидала меж позначеного поля — в такому випадку і відеоряд буде плавним.

Серед інших особливостей відзначимо функцію зйомки документів, можливістьФотографування зоряного неба, опції уповільненої і інтервального запису. Є можливість фотографування панорам, причому доступна як звичайна зйомка, так і»суперпанорама”. Є окремий режим для знімків в русі, причому на різних фокусних відстанях. Ці опції дозволяють використовувати камеру смартфона в самих різних сюжетах.

Підсумки

У vivo вийшов фотофлагман, ніби спеціально зроблений для експериментів з мобільною зйомкою. Тут і якісна стабілізація, і фільтри на будь-який смак, і оптика zeiss, і широкі можливості для зумування. Смартфон відмінно проявляє себе в більшості сценаріїв. Не обійшлося і без критики: хотілося б кращої якості відео і доопрацьованих алгоритмів зйомки в нічному режимі. Крім цих особливостей, vivo x70 pro + можна назвати вражаючим камерофоном.