нові iphone 13 . Незважаючи на те що в купертіно поліпшили новинки практично по всіх фронтах, більшості глядачів презентації і фанатів компанії новинки не дуже сподобалися. Не дуже зрозуміло, чого вони чекали, але, як не крути, незадоволених виявилося відчутно більше, ніж тих, кого все влаштувало. Інша справа, що вважати це загальною думкою все одно не можна, тому що нас вже завалили питаннями, а чи варто купувати iphone 13 або 13 pro і, якщо так, то користувачам яких iphone. Що ж, спробуємо розібратися.

Iphone 13 гідний, щоб його купити

Боюся здатися непопулярним, але мені нові iphone сподобалися – хоч класичні моделі, хоч «прошки». Сподобалися з кількох причин:

Чим iphone 13 відрізняється від iphone 12

Здається, що пунктів не так багато. Але, подумайте самі, а що ще можна поліпшити? змінити зовнішній вигляд смартфонів? так його міняли в минулому році. Згадайте, скільки років apple експлуатувала дизайн iphone 6 або iphone x. Напевно, можна було прибрати чубок, але сьогодні ще немає технологій, які дозволяють розмістити велику кількість датчиків під екранів без шкоди для їх роботи. А в усьому іншому iphone реально стали краще.

Чи варто купувати iphone 13

Базовий iphone 13 дуже хороший, тому оновитися на нього варто власникам всіх старих iphone до iphone xs включно

А тепер відповідь на головне питання. з якого iphone варто переходити на iphone 13 і, найголовніше, яку модель з чотирьох вибрати. Відповісти на нього в двох словах не вийде, тому не вважайте це за ознаки графоманії.

На мій погляд, оновлюватися однозначно варто власникам всіх iphone до iphone xs включно. Для них це буде реально великий апгрейд. Незважаючи на те що iphone x і xs – це смартфони умовно нового покоління з великим екраном, сканером обличчя і жестовим управлінням, за фактом це досить обмежені в технічному плані моделі, яким вже пора на спокій.

нові iphone реально стануть для вас одкровенням, особливо якщо ви користувалися тільки моделями з кнопкою home. Причому тут справа навіть не у великому екрані, хоча для багатьох саме він виявляється превалюючим аргументів на користь апгрейда. Тут справа в багатьох аспектах, які не зустрічаються на більш ранніх моделях, але які просто не дадуть вам повернутися назад.

Скільки оперативної пам’яті в iphone 13 і iphone 13 pro

  • face id – це просто пісня. Ні, ну серйозно. Перший час за звичкою мені хотілося розблокувати iphone відбитком, але через кілька днів я зрозумів, що розпізнавання обличчя – це цілком і повністю apple way-штука. Вона просто працює, хоч її абсолютно не помічаєш.
  • камера . Перше, що хочу відзначити, це нічний режим. Я розумію, що далеко не всі фотографують вночі, але практично всім доводилося робити знімки в умовах недостатнього освітлення. Цей режим нівелює недолік освітлення і видає на виході більш якісний знімок, ніж ви могли б отримати без нього. Друге-це новий кінематографічний режим в iphone 13 , який перетворить ваші домашні видосики в справжній витвір мистецтва завдяки розумній автофокусуванні і розмиття заднього фону.
  • автономність . Iphone 12 живе від зарядки приблизно півтора дня. Враховуючи, що apple збільшила автономність нових iphone майже на 20%, то термін життя новинки буде відчутно більшим, ніж у вашого нинішнього смартфона. Так що брати я раджу саме новинку.
  • процесор . процесор у iphone 13 і правда дуже крутий. На сьогодні це найпотужніший чіп навіть в класичній версії, не кажучи вже про pro-двинутой, у якій замість 4-х – цілих 5 графічних ядер. Значить, цей “камінь” витягне не тільки всі самі топові ігри, але і зйомку в найважчих умовах.

Що краще: iphone 13, iphone 13 pro або iphone 13 pro max

Iphone 13 pro max — найкращий смартфон в лінійці. Його і віддайте перевагу, якщо дозволяють фінанси

Тепер залишилося зрозуміти, який смартфон брати. На мій погляд, варіантів тут всього два: iphone 13 або iphone 13 pro max . Міні-версію новинки я не рекомендую брати ні за яких обставин, тому що це банально дуже маленький телефон, яким буде незручно користуватися. Ні, звичайно, якщо ви шукаєте дзвонилку, то він виконає цю роль на відмінно. Але до чого тоді платити за смартфон такі гроші? купіть що-небудь простіше.

Iphone 13 pro, на мій погляд, теж не кращий (з новинок) претендент на покупку, тому що а) коштує дорого – цілих 100 тисяч рублів, б) працює від зарядки менше, ніж iphone 13 і 13 pro max, в) має менший, ніж у iphone 13 pro max дисплей. З цієї точки зору – я маю на увазі, якщо у вас є достатня сума – то краще купувати саме pro max-версію, доплативши за неї всього 10% від вартості iphone 13 pro. Вона буде краще за всіма показниками.

Де найдешевший iphone 13, а де — найдорожчий. Спойлер: не в росії

Ще один момент-це пам’ять. Ні-ні, брати саму топову версію на 1 тб я вам радити не буду. Зрештою, тут розберетеся самі. Однак купувати саму базову версію на 128 гб не рекомендую, мінімум 256. Справа в тому, що 256-гігабайтні версії iphone 13 pro і 13 pro max підтримують запис prores-відео у форматі 4к, а 128-гігабайтні – тільки в 1080p. Поки це єдине відоме обмеження базових версій, але хто знає, які можуть бути ще.

Отже, ще раз, тезисно:

  • нові iphone, які apple представила 14 вересня, реально дуже гарні і стали краще практично за всіма параметрами. На них і правда не гріх оновитися;
  • оновлюватися на нові iphone 13-го покоління варто, але не всім. Я б рекомендував задуматися про апгрейд власникам всіх iphone до iphone xs включно;
  • купувати варто тільки iphone 13 або iphone 13 pro max – вони живуть довше, ніж всі інші iphone в лінійці;
  • якщо ви берете iphone 13 pro max, то орієнтуйтеся на модель з пам’яттю 256 гб — вона не має обмежень 128-гігабайтної моделі.