Криптовалютная біржа coinbase оголосила про плани запустити торгову площадку, яка дозволить користувачам створювати, збирати і торгувати nft або невзаимозаменяемыми токенами. Зацікавлені користувачі зможуть отримати ранній доступ до майданчика до її офіційного запуску.

Джерело: freepik.com

Nft являє собою унікальний цифровий актив, сертифікат прав власності на який-небудь об’єкт, наприклад, що представляє цінність файл. Такі активи не взаємозамінні, тобто не можна обміняти один nft на інший, аналогічний йому, як це було б з біткоіни або іншими криптовалюта. Продажі таких токенів в цьому році різко зросли. За даними компанії dappradar, в третьому кварталі 2021 року загальний обсяг транзакцій на ринку nft перевищив $10 млрд. Серед найбільш помітних продажів — цифровий колаж, зроблений художником майком вінкельманном (mike winkelmann), відомим також під псевдонімом beeple, його реалізували майже за $70 млн, а також перший в історії твіт, що пішов за $2,9 млн.

Нова торгова площадка, названа coinbase nft, отримає деякі «соціальні функції» для роботи з так званою креативною економікою (creator economy) — цим терміном позначається сфера, в якій люди заробляють гроші, розміщуючи в інтернеті тексти, відео та інший контент. Прихильники nft впевнені, що дана технологія дозволяє отримати матеріальну компенсацію художникам і представникам інших творчих професій, чий дохід знизився після розвитку соціальних медіа. Критики, навпаки, вважають nft спекулятивним міхуром на ринку криптовалют, який рано чи пізно лопне.

Для кріптобіржі coinbase вихід на ринок nft в будь-якому випадку стане ще одним джерелом доходів. Однак їй доведеться конкурувати з найбільшими маркетплейсами на кшталт gemini, binance і opensea.