Напередодні швидкого виходу десктопних процесорів intel 12-го покоління укупі з материнськими платами на базі чіпсета z690, відмінною особливістю яких стане підтримка оперативної пам’яті типу ddr5 і інтерфейсу pcie 5.0, виробники модулів озп продовжують інформувати громадськість про хід підготовки до цієї знаменної події: не залишається осторонь і компанія colorful, яка повідала комп’ютерній громадськості ряд цікавих подробиць.

Джерело зображення: ithome

Як повідомляє ресурс ithome, зараз фахівці colorful посилено тестують дослідні зразки пам’яті ddr5, щоб встигнути в акурат до дебюту нових продуктів intel. При цьому в своєму матеріалі компанія нагадує, що, незважаючи на зовнішню схожість модулів озу ddr5 і ddr4, а також наявність однакової кількості контактів, вони будуть несумісні, так як дизайн і розташування контактів у двох поколінь пам’яті розрізняються.

Крім іншої розкладки пам’ять типу ddr5 відрізняється наявністю інтегрованого стабілізатора напруги, що повинно позитивним чином позначитися на ефективності роботи модулів, зниженим енергоспоживанням, а також поліпшеними механізмами для оверклокінгу.

Крім того, виробник повідомляє про істотні поліпшення в розрізі ефективної частоти пам’яті типу ddr5, яка на перших порах буде варіюватися в межах від 4800 до 6400 мгц, а також про збільшену щільності чіпів dram, що становить 64 гбіт, що вигідно відрізняє нове покоління пам’яті від попереднього.

Очікується, що перші модулі пам’яті ddr5 дебютують спільно з настільними процесорами сімейства alder lake-s і материнськими платами на основі набору системної логіки z690, які, втім, крім модулів пам’яті типу ddr5 будуть підтримувати і ddr4, в залежності від моделі.