Darktable — безкоштовний фоторедактор — повністю безкоштовний інструмент для фотокорекції, роботи з raw і каталогізації колекції фотографій. Мультиплатформенний проект з відкритими вихідними кодами. Можна завантажити darktable для windows, gnu / linux і деяких інших операційних систем.

Darktable являє собою досить потужний комплекс для проявки і недеструктивної обробки raw. Професійне управління кольором( автоматичне визначення профілю), широкий набір інструментів корекції, підтримка масок, компенсація оптичних спотворень і багато іншого. У функціональному плані програма навряд чи спокусить професіоналів кинути улюбленіcapture one абоdxo photolab, до яких вони давно звикли, але цілком задовольнить найширшу аудиторію. Привабливість вільного софта-величезний плюс програми перед конкурентами.

інтерфейс darktableкаталогналаштування

Підтримується близько 700-т фотокамер від різних виробників. Також підтримується імпорт зображень з різних пристроїв.

Крім фоторедактора в darktable передбачені функції каталогізації фотографій. У програмі присутній ряд можливостей сортування і фільтрації зображень по масі параметрів. Рейтинг, пошук, теги і маса інших зручностей дозволять не заплутатися навіть в дуже великій базі.