За прогнозом консалтингової компанії ic insights доходи контрактного виробника чіпів tsmc в другій половині поточного року зростуть на 14% в порівнянні з січнем-червнем. За весь рік компанія заробить на 24% більше, ніж у 2020 році.

Techtaiwan.com

Нещодавно ic insights опублікувала прогнози доходів 25 провідних світових постачальників чіпів у третьому кварталі поточного року. Для різних компаній прогнози значно відрізняються. Якщо sony, що знаходиться на шістнадцятому місці, імовірно збільшить продажі на 34 %, то у intel вони, ймовірно, впадуть на 3 %.

У другому кварталі tsmc стала третім за обсягами продажів виробником в світі і найбільшим бізнесом з виробництва напівпровідників в цілому. Зокрема, компанія лідирує на ринку чіпів, що випускаються відповідно до надзвичайно затребуваними 7 і 5-нм виробничими процесами. Очікується, що в третьому кварталі продажі tsmc зростуть на 11% в порівнянні з попереднім, а в четвертому — збільшаться ще на 4 %.

Тим часом у зв’язку із зростанням продажів 5g-смартфонів в прийдешній святковий сезон, поставки напівпровідників в третьому кварталі у qualcomm і (побічно) apple повинні зрости більш, ніж на 10 %. Зростання продажів у виробників пам’яті samsung electronics, sk hynix і micron technology в третьому кварталі має зрости на 10% у кожної, у kioxia — на 11 %, оскільки попит на пам’ять і не думає падати.

Навпаки, справи у intel і texas instruments (ti) будуть йти не кращим чином. Якщо у ti обсяги продажів залишаться на колишньому рівні, то у intel вони навіть впадуть на 3 %. У останньої в середньому спостерігається спад в 1% протягом усього року. Як підсумовує ic insights, в рік, коли загальний ринок напівпровідників демонструє зростання в середньому на 24 % — це дуже слабкий показник.