06.07.2018 в 7:17 |

11 0


Ми завжди кудись поспішаємо, не встигаємо зробити то одне, то інше. Буває, багато забуваємо. Вічно не вистачає часу. Люди напружені від того, скільки потрібно пам’ятати: подзвонити мамі, написати статтю, зробити замовлення. У тебе є можливість працювати, не виходячи з дому, але чи це так добре, як здається на перший погляд? А сучасні технічні засоби лише посилюють напругу і втому. І на те є 2 головні причини.

Перша: сучасна техніка дозволяє робити справи в будь-якому місці. Якщо ви працюєте у себе в кабінеті, то виходячи за його межі, ви можете забути про роботу, адже вона залишилася в кабінеті. А займаючись, наприклад, фрілансом, ви можете працювати де завгодно і коли завгодно. Це, напевно, дуже зручно, скажете ви. Так, безсумнівно, але аж ніяк не завжди. Ти не можеш повністю розслабитися і хоча б на час забути про роботу. Ні, працювати — це цікаво, але ти навіть втомлюєшся від того факту, що поруч з тобою завжди ноутбук, 24 години на добу. І доводиться працювати 24 години на добу, 7 днів в тиждень. Крім того, постійно приходять повідомлення на пошту, на які потрібно відповісти, і так і тягне зайти в соціальні мережі і прокоментувати фотографію подруги. Інтернет є важливою частиною сучасного життя, але в теж час залежність від нього може зіпсувати вам життя. Також робота онлайн створює відчуття, що ти працюєш дійсно 24 години на добу, але насправді ви не працюєте і половину цього часу. Вашу увагу постійно щось відволікає: новини, то перевірка пошти, повідомлення Вконтакті, то дзвінок по телефону.

Як же боротися з цим? Наприклад, ви можете завести 2 поштові скриньки: один особистий, інший робітник. І у свій вільний час навіть не відкривати свою робочу пошту. Адже коли всі листи приходять на одну пошту, їх практично неможливо розібрати. ви самі не помічаєте, скільки часу йде на те, щоб перевірити пошту і відповісти на важливі повідомлення. Або завести 2 мобільних телефони і у вихідні відключати робочий, щоб повністю відпочити і не відволікатися на сторонні дії. Працювати потрібно тільки в зручний для себе час. Адже 10 років тому люди не дзвонили в 10 годин вечора з приводу роботи, так чому зараз вважається нормальним написати на пошту питання, пов’язані з роботою, в неробочий час і чекати відповіді?

Техніка може бути вам добрим другом, тільки якщо ви вмієте користуватися нею і не дозволяєте заповнити всю вашу життя. Напевно, всі прекрасно розуміють, що не можна звинуватити техніку в тому, що вона займає все ваше вільний час. У цьому можна звинувачувати тільки себе і нездатність розподіляти свій час правильно.

Давайте розглянемо 8 основних правил контролю над своїм часом:

1. Коли ви перебуваєте в колі родини або друзів, то не варто звертати увагу на свій смартфон або ноутбук. Вимкніть повідомлення з пошти, дайте собі можливість розслабитися і побути в колі своєї родини. Робота почекає.

2. Не перевіряйте пошту і не розмовляйте по телефону, коли ви знаходитесь в дорозі. Не важливо, їдете ви в автобусі або ходіть пішки. Це час варто краще витратити на те, щоб побути наодинці з собою і почути свої думки.

3. Під час роботи вдома на вас завжди будуть відволікати повідомлення із соціальних мереж, пошта. Тому коли вам належить складне і монотонна робота, краще всього піти з дому, залишивши там гаджети, так ви зможете краще зосередитися і якісніше і швидше виконати роботу.

4. Якщо ви лягли в ліжко, забудьте про пошту. Це дуже сильно відволікає, і потім вам буде важко заснути. Зараз головне — сон.

5. Вмикайте телефон на беззвучний режим. Ви перестанете лякатися дзвінків.

6. Намагайтеся робити всю роботу онлайн вранці, в цей час у людей відзначається максимальна продуктивність. Ви встигнете зробити більше справ і не так сильно втомитеся. Кращий час для роботи — з 9 ранку до 13 дня.

7. Починайте свою роботу з перегляду пошти. Всупереч порадам вчених робити спочатку складні справи ви не зможете нормально працювати, якщо вас будуть відволікати думки про перевірку пошти, наприклад.

8. Не забувайте, що, крім віртуального спілкування, також існує особисте. Частіше зустрічайтеся з друзями і спілкуйтеся з ними наживо.

Ці поради допоможуть вам правильно розподіляти свій час і зосереджуватися на потрібних і важливих справах. Звичайно, людям, працюючим онлайн, дуже пощастило з тим, що свій графік вони можуть вибудовувати як завгодно, але найчастіше, відволікаючись на такі дрібниці, як повідомлення або дзвінок, вони знижують свою продуктивність. Не потрібно думати постійно про те, що потрібно зробити більше. Потрібно робити стільки, скільки вам комфортно і скільки не шкодить вашому особистому житті. Адже час, який ви витратите на свою сім’ю чи друзів, не витрачено даремно, а витрачено з максимальною користю для вас. Адже тільки в колі близьких ми отримуємо самі щирі емоції, і ніякі технічні засоби не можуть замінити їх. Звертайте увагу на дрібниці і живіть тут і зараз.