Лабораторні тести і вимірювання в displaymate technologies-щось на зразок олімпійських ігор для екранів. Багато екранів для android-смартфонів стали кращими в якихось “видах спорту”, але найкращим екраном для смартфонів був визнаний екран iphone 13 pro max. У неупередженості і необ’єктивності displaymate technologies не запідозриш, так що тепер це незаперечний факт. В якому немає нічого дивного – в минулому році кращим екраном для смартфонів displaymate technologies назвала екран iphone 12 pro max, що перевершив суперників в рекордній кількості категорій – в 11. Екран iphone 13 pro max поліпшив цей результат, ставши переможцем в 12 категоріях.

Дисплей iphone 13 pro max визнаний кращим дисплеєм на ринку

До iphone x екрани iphone програвали екраном “справжніх смартфонів”. Що не заважало iphone залишатися кращими смартфонами в світі, для тих хто вважав за краще їх всім іншим. Apple, як завжди, зволікала з переходом на oled поки ця багатообіцяюча технологія не позбулася недоліків, неприйнятних з точки зору apple.

Екрани iphone xs в 2018 році були кращими в 8 категоріях, екран iphone 11 pro max – в 9. У чому iphone відстають сьогодні від “справжніх смартфонів”, залишаючись найбільш затребуваними смартфонами в світі? в apple як і раніше не поспішають використовувати технології які не відповідають вимогам компанії, і я не впевнений що це це недолік. Чим же екран iphone 13 pro max такий хороший?

Кращий екран смартфона 2021

Дисплей iphone 13 pro max кращий не тільки за характеристиками, але і за фактом

Екран iphone 13 pro max такий же, в основному, як екран в торішньому pro max, тільки краще. У нього той же розмір екрану по діагоналі-6,7 дюйма. Це найбільші екрани за всю історію iphone. Той же дозвіл (2778 х 1284) і та ж щільність пікселів – 458 ppi. Обидва екрани-oled, обидва виробляються samsung. Така ж контрастність-2 000 000: 1. У порівнянні з попередником, екран у iphone 13 pro max яскравіше, його стандартна максимальна яскравість збільшилася з 800 ніт в 12 pro max до 1000 ніт. У лабораторіях displaymate technologies, можна сказати, зловили apple на брехні: максимальна яскравість дисплея 13 pro max виявилася 1051 ніт.

Яскравість екрану в режимі hdr-ті ж 1200 ніт що і рік тому. До всіх чудових здібностей попередника в екрані iphone 13 pro max додалася підтримка адаптивної частоти оновлення екрану (promotion), до сих пір застосовувалася тільки на ipad pro. У iphone 13 pro і iphone 13 pro max це зовсім інший promotion. Частота оновлення екрану змінюється в діапазоні від 10 до 120 гц. І при виборі частоти оновлення promotion враховує швидкість з якою палець користувача переміщається по екрану. Результат? багато користувачів ipad pro взагалі не помітили зміни частоти оновлення.

На iphone 13 pro/13 pro max вона помітніше, але користь від цього не стає очевидніше. Хоча користь є: через promotion екран iphone 13 pro max поліпшив свій результат в змаганнях кращих екранів для смартфонів. У екрану iphone 13 pro max багато унікальних переваг – абсолютна точність передачі кольору. Абсолютна величина спотворень кольору нижче ніж на інших смартфонах. Найвища яскравість повноекранного відображення для oled-дисплея. У підсумку чесних і неупереджених досліджень кращим екраном для смартфонів в 2021 році визнали саме екран iphone 13 pro max.

Apple доведеться дуже постаратися щоб і iphone 14 pro max став екраном року – друге місце вважатимуть її поразкою. А в apple не люблять програвати, що б вони про себе не говорили. Екран iphone 12 pro max, найкращий екран для смартфонів 2020 року, залишався найкращим до кінця січня 2021. 29 січня samsung galaxy s21 ultra перевершив його за кількома важливими показниками, і до виходу iphone 13 pro max він залишався кращим. Але для користувача велика частина вимірюваних експертами параметрів екранів майже непомітні. Якщо екрани не зовсім убогі, звичайно. Навіщо ці вимірювання і порівняння потрібні?

Якість екрану айфон

Яскравість, передача кольору, контрастність — в ньому відмінно все

Не всі, але більшість параметрів вимірюваних експертами в displaymate technologies і подібних їй компаніях мають природне походження. Якісний дисплей – це той дисплей на який можна дивитися довгий час не втомлюючись. Для цього і висока роздільна здатність, і точна передача кольору, і багато інші параметри. Природно, ці дослідження дозволяють порівняти технічний рівень творців дисплеїв, смартфонів і програмного забезпечення використовуваного для управління дисплеями. Це теж важливо.

Про всі ці параметри і способи їх вимірювання докладно написано на сайтах експертів, але це явно не для нас. Деякі з поліпшень якості екранів в iphone 13 pro і в iphone 13 pro max зрозумілі без занурення в глибини високих технологій. Яскравість екранів в iphone 13 pro і iphone 13 pro max збільшилася в порівнянні з iphone 12 pro і iphone 12 pro max на чверть. З 800 до 1000 ніт. Різниця видна неозброєним оком. На вулиці, при яскравому денному світлі. Відблиски не заважають бачити те, що на екрані.