Фахівці з кібербезпеки з компанії sophos виявили як мінімум один кріптокошелек, наповнений біткоіни на суму $1,4 мільйона за рахунок успішних шахрайських операцій. Метою зловмисників стали користувачі додатків для знайомств на кшталт tinder і bumble з азії, що володіють iphone, але географія злочинів продовжує розширюватися.

Ndtv.com

За даними sophos, крім вкрадених грошей користувачі зазнали й іншої шкоди-були скомпрометовані їх персональні дані. Використовувалася проста схема: після того, як з жертвою налагоджувався контакт в додатку для знайомств, шахраї пропонували перейти до спілкування в месенджері, де намагалися переконати самотню людину використовувати фейковий додаток для торгівлі криптовалюта.

За даними, оприлюдненими в доповіді, спочатку метою зловмисників стали азіатські шукачі знайомств в інтернеті, але тепер вони зайнялися обробкою користувачів з сша і європи. У sophos вважають, що в деяких випадках шахраям вдалося перехопити контроль над iphone користувачів, отримавши доступ до їх профілів в підроблених торгових додатках, мімікрували під софт фінансових організацій.

Судячи з новин, що не відбулися кріптоінвестори витрачали досить великі суми, переводячи шахраям до $87 000, причому такі випадки — не поодинокі. Дослідники порекомендували потенційним інвесторам користуватися тільки перевіреними майданчиками для торгівлі криптоактивами.

У квітні була опублікована доповідь, згідно з якою загальний обсяг злочинів, пов’язаних з кріптоактівамі, в 2020 році склав $10,52 млрд.у тій же доповіді повідомлялося, що 67,8% злочинів з криптовалюта пов’язані з шахрайством і обманом.