До кінця цього року на ринок сша повинен вийти електричний пікап hummer ev, який стане першим представником нової платформи gm ultium. На цьому тижні американська корпорація продемонструвала електродвигуни і блок управління ними, які ляжуть в основу даної платформи. Наступного року платформа ultium подарує життя кросоверу cadillac lyriq.

Джерело зображення: gm, electrek

На одній з галузевих конференцій президент general motors марк ройсс (mark reuss) представив три електродвигуни, які лягли в основу перспективою платформи ultium. Її, нагадаємо, з gm готова розділити і японська компанія honda, оскільки використовує її для кросовера prologue, а також спорідненої моделі acura, які вийдуть на ринок сша в найближчі роки.

Асортимент електродвигунів в рамках платформи ultium складається з трьох моделей. Флагманська потужністю 255 квт може використовуватися для всіх типів приводу, а прийдешній пікап hummer ev, наприклад, в максимальній конфігурації буде поєднувати відразу три таких електромотора. Середній електродвигун потужністю 180 квт буде застосовуватися переважно на передньопривідних моделях, а молодший потужністю 62 квт збереже допоміжну функцію в складі повнопривідних модифікацій. Платформа ultium дозволить створювати широкий асортимент електромобілів, включаючи комерційну техніку.

Джерело зображення: gm, electrek

Блок управління двигуном розроблений силами фахівців gm, вони залучали систему штучного інтелекту для оптимізації алгоритмів управління елементами силового приводу. В аналогічних корпусах будуть укладені і інші елементи силової системи електромобілів: від зарядного блоку до блоку управління живленням допоміжної електроніки. Як зазначає gm, елементи платформи ultium виявилися вдвічі легше і компактніше в порівнянні з попередниками, при цьому на 25% продуктивніше. Тягові акумулятори для платформи ultium корпорація gm буде випускати в рамках спільного підприємства з lg. Складання електромобілів на новій платформі планується здійснювати на підприємствах gm по всьому світу, у міру їх будівництва або переоснащення.