Заборона активності по майнінг криптовалюта в китаї викликав відтік учасників цього ринку в сусідній казахстан, і перший час місцева влада зустрічали «кріптовалютних біженців» з розпростертими обіймами. Як пояснює nikkei asian review, до серпня частка казахстану в глобальній активності по майнінг криптовалюта досягла значних 18,1%.

джерело зображення: reuters

На жаль, ні стратегічні угоди, ні політична воля чиновників не змогли запобігти проблем з енергопостачанням, які були викликані різким напливом майнер в казахстан. Пікова величина енергоспоживання перевищила торішні показники на 1500 мегават, і багато великих майнер виявилися розчаровані в своєму рішенні перенести ферми в казахстан. Інфраструктура місцевих електромереж до збільшених навантажень виявилася не готова, почастішали випадки відключення споживачів.

Спроби виправити все за рахунок введення в експлуатацію атомних електростанцій не тільки викликають занепокоєння у громадськості, але і зажадають декількох років для реалізації проектів, а поки великі майнер і провайдери супутніх послуг розраховують на будівництво електростанцій, які споживають природний газ.