Навесні цього року наслідки скандалу із залученням членів уряду японії для протидії іноземним акціонерам toshiba призвели до зміни керівництва корпорації, і тепер новим керівникам належить розробити до жовтня оновлений бізнес-план. До пошуку стратегічних ідей будуть підключені фінансові консультанти.

Джерело зображення: toshiba

Про наміри чинного керівництва toshiba заручитися підтримкою інвестиційних консультантів вчора повідомило агентство reuters з посиланням на власні джерела. Не менше чотирьох інвестиційних компаній залучені до обговорення «стратегічних ідей», включаючи kkr $ co, bain capital, blackstone і brookfield. Слід нагадати, що bain capital майже три роки тому взяла активну участь у продажу активів toshiba memory corporation, які лягли в основу незалежної компанії kioxia, що спеціалізується на виробництві твердотільної пам’яті.

Зазначається, що даний раунд консультацій не ставить собі за мету новий продаж активів toshiba або їх частини. Чи з’являться подібні пропозиції в майбутньому, теж не ясно, але до жовтня керівництво японської корпорації має представити на суд акціонерів оновлений бізнес-план. У квітні, ще при колишньому керівництві, toshiba не змогла домовитися про продаж активів компанії cvc capital partners за $20 млрд.зараз її капіталізація оцінюється в $19 млрд. Залучені до обговорення альтернатив консультанти раніше пропонували toshiba вийти на публічний фондовий ринок.

Поточна структура активів toshiba охоплює різні сфери діяльності, включаючи виконання оборонних замовлень і розвиток ядерної енергетики. Японська влада має намір зберегти контроль над цією частиною активів, тому будь-які спроби змінити структуру акціонерного капіталу toshiba будуть піддаватися ретельному аналізу з боку уряду.