Компанії ford і walmart об’єднали зусилля, щоб запустити в трьох містах сша службу доставки товарів за допомогою автономних транспортних засобів, оснащених датчиками і програмним забезпеченням argo ai. Незабаром клієнти walmart з майамі, остіна і вашингтона, які замовляють товари онлайн і проживають в певних районах, зможуть оформити доставку безпілотними авто ford, оснащеними обладнанням argo ai.

Зображення: jared wickerham / argo ai

Згідно з наявними даними, компанії планують почати» інтеграційне тестування ” служби доставки в цьому році, поступово розширюючи зони покриття безпілотними авто міських районів. Автономна доставка розглядається багатьма компаніями як потенційно прибутковий ринок. Прогнозується, що протягом наступного десятиліття обсяг покупок продуктів харчування через інтернет зросте в п’ять разів, а вже до 2025 року тільки американські споживачі будуть витрачати на придбання продуктів з доставкою додому до $100 млрд.

Відзначимо, що ford кілька років вивчає можливість використання автономного транспорту для доставки товарів. У 2018 році спільно з walmart і postmates реалізовувався пілотний проект з доставки продуктів, а пізніше автовиробник допомагав domino’s доставляти піцу за допомогою самокерованих авто. Звичайно, компаніям належить вирішити масу проблем. На даному етапі безпілотні авто потребуватимуть контролю з боку людини, тому потенційна економія на робочій силі навряд чи світить в доступному для огляду майбутньому. В цей же час клієнтам доведеться самостійно забирати посилки з автомобілів, що може викликати проблеми для літніх людей, інвалідів, а також людей, які проживають в багатоквартирних будинках.

Примітно, що доставка не є єдиним напрямком бізнесу ford, пов’язаним з безпілотними авто. Не так давно автовиробник оголосив про співпрацю з компанією lyft, в рамках якого до кінця року планується запустити сервіс роботаксі в декількох містах сша. В цей же час argo ai тестує автомобілі з автопілотом четвертого покоління в піттсбурзі, детройті і каліфорнії, а також готується в партнерстві з volkswagen запустити автономний транспорт в німеччині. З чуток, argo ai розглядає можливість первинного розміщення акцій (ipo) з оцінкою в $12,4 млрд.