Минулого тижня в мережі з’явилися чутки про бажання amd підняти ціни на 10% на всю лінійку відеокарт серії radeon rx 6000. В якості причини вказувалася нестача чіпів, проблеми з поставками і tsmc, яка раніше збільшила вартість контрактного виробництва для 7-нм техпроцесу на 10%. Оскільки відеокарти і так коштують в три рази дорожче рекомендованої виробником ціни, то хвилюватися про 10% немає особливого сенсу, але все ж це нехороший дзвіночок, що означає, що виробники хочуть отримувати надприбутки навіть у розпал тотального дефіциту. У той момент, коли навіть експерти повірили в наближення зростання цін, представник amd спростував подібні заяви, але не став давати інших коментарів.

Неясно, що там відбувається з маркетинговим відділом amd, але gigabyte не має наміру випускати відеокарти собі в збиток. Сьогодні в пресу просочився документ, згідно з яким gigabyte з 1 грудня збільшує вартість майже всієї лінійки. Нижче можна подивитися, наскільки подорожчає та чи інша відеокарта.

  • radeon rx 6900 хт – без змін
  • radeon rx 6800 хт – на 500 юанів (78 доларів)
  • radeon rx 6800 – на 300 юанів (47 доларів)
  • radeon rx 6600 хт – на 200 юанів (31 долар)
  • radeon rx 6700 хт – на 200 юанів (31 долар)
  • radeon rx 6600 – на 200 юанів (31 долар).

Як бачите, найбільше постраждає radeon rx 6800 хт, а флагманська radeon rx 6900 хт якийсь час буде пропонуватися без додаткових націнок. Відзначимо, що перша вже багато місяців відсутня в російській роздробі, оскільки здатна демонструвати відмінні показники в майнінг ефіру, але коштує дешевше конкурентів nvidia з заблокованим хешрейтом.

Передбачається, що підвищення відпускних цін торкнеться тільки нових поставок, які були укладені починаючи з 1 грудня, а значить якийсь час ринок буде отримувати відеокарти за колишньою вартістю. Окремо наголошується, що навіть без відмашки виробників ціни на відеокарти ростуть. Наприклад, за листопад вони збільшилися на 9% в порівнянні з вереснем і наближаються до рекордних значень травня поточного року. Якщо подивитися на середні ціни по майданчику ebay, то можна помітити зростаючий попит на високопродуктивні моделі, здатні копати ефір. А ось radeon rx 6600, що генерує всього 27 mh/s, подорожчала всього на 2%. Ми не пропонуємо вам порівнювати ціни з російським роздробом, де можна сміливо додавати до кожної позиції по 400-600 доларів.