В останні роки гегемонія intel відчутно похитнулася. Вся справа в архітектурі zen, яка стала основою для цілого ряду продуктів amd. В першу чергу йде про настільні процесори ryzen, які не тільки б’ють рекорди продажів, але і обходять по продуктивності найпотужніші камені intel як в одноядерних, так і в багатоядерних дисциплінах. Насправді суперечка з цього приводу може затягнутися на цілу статтю, але в даному випадку ми зупинимося на тому, що 11-е покоління процесорів intel тільки наблизилося до найбільш швидкісних ryzen 9 5900х і ryzen 9 5950х. В даному випадку можна скільки завгодно нарікати на різну кількість ядер, але навіть ryzen 7 5800х обходить аналогічні за ціною камені виробництва intel. Оскільки вже в листопаді ми побачимо першу спробу синіх повернути лідерство, глава компанії вирішив не тільки нагадати про плани наздогнати і перегнати amd, але і зробив кілька цікавих заяв.

В першу чергу він заявив про те, що це не amd представили революційний продукт, а просто intel працювала не дуже добре. З виходом core i9-12900k і всієї лінійки alder lake положення зміниться з точністю до навпаки. Перші тести вже довели серйозність намірів intel, але ми пропонуємо дочекатися офіційних бенчмарків ближче до релізу, а краще по слідах реальних процесорів, які з’являться в кожному магазині. Взагалі плани intel виглядають наполеонівськими. У найближчі 3-4 роки вийде ціла плеяда нових чіпів, а технологічний процес повинен зменшиться з поточних 14-нм до 5-нм і навіть 3-нм. Неясно, чи вийде це здійснити, але глава компанії пет гелсінгер (pat gelsinger) налаштований оптимістично. Він констатував, що до цього моменту intel стане лідером як в настільному сегменті, так і на ринку високопродуктивних рішень.

Куди цікавіше впевненість пета гелсінгера в тому, що intel не тільки потіснить amd на процесорному ринку, але і відхопить частину частки графічних чіпів. Глава компанії не став бравірувати, але запевнив пресу в тому, що інженери приготували цілий ряд висококонкурентних продуктів. Це як інтегровані рішення, які зможуть змагатися з серій geforce mx, так і нова відеокарта intel arc alchemist. Оскільки пан пет гелсінгер нечасто потрапляє в об’єктив преси, він ще не навчився загравати з журналістами. Саме тому він вважав за краще далі на цю тему не поширюватися. Ми ж очікуємо, що нова лінійка графічних чіпів intel дійсно розворушить ринок, адже останнім часом тут всіх все влаштовує, особливо nvidia.