Глава intel пет гелсінгер (pat gelsinger) став наполегливо переконувати уряд сша в необхідності субсидувати створення виробництв чіпів на території країни. На думку гелсінгера, залежність сша від напівпровідникових заводів на тайвані і в південній кореї породжує «політичну нестабільність».

Джерело: guardian

” якщо весь світ залежить від одного місця, це не є політична стабільність, вірно?«- заявив глава intel в програмі»axios on hbo”. Гелсінгер у своєму пориві не самотній: представники обох найбільших американських партій підтримують ідею фінансування напівпровідникової індустрії в країні, проте ініціатива поки не знайшла силу. Законопроект про інвестиції в розмірі $52 млрд вже затверджений сенатом, але він поки не прийнятий палатою представників.

Найбільшими розробниками чіпів у світі є американські компанії. Крім intel, це qualcomm, amd і nvidia. Однак у виробництві вони покладаються переважно на тайванську tsmc і корейську samsung. Раніше на сша припадало більше третини світової напівпровідникової промисловості, але тепер цей показник скоротився лише до 12 %, оскільки в інших країнах дешевша робоча сила. “ми не можемо собі дозволити бути на 30 або 40% дорожче азії. Тому допоможіть нам скоротити цей розрив, щоб ми могли виробляти більше і дешевше на території сша» — навів аргументи пан гелсінгер, явно звертаючись до конгресу.

За словами глави intel, компанія може дозволити собі запустити виробництво і без державної участі, проте урядове фінансування дозволить зробити підприємство більшим, і запущено воно буде в менші терміни. Цього року intel витратить на розширення розробки і виробництва $20 млрд, проте компанія шукає субсидій та інших форм підтримки з боку уряду. Це дозволить сша контролювати майбутнє цифрових технологій. І навіть зазначених у законопроекті $52 млрд може бути недостатньо, щоб надолужити згаяне — на думку гелсінгера, таких законів може знадобитися кілька.