Впевнений, що навіть самому вимогливому користувачеві складно знайти краще рішення для оформлення заміток, ніж нативне від компанії apple. Програма глибоко інтегрована в систему, щільно дружить з siri, а її функціональність просто зводить з розуму. Конкурентам до такого ще йти і йти. Запитайте користувача android, чи часто він користується рідним додатком подібного роду? зовсім недавно в купертіно нам представили офіційну версію нової операційної системи ios 15, де в стандартні замітки включили ще більше нових фішок, про які ми сьогодні і поговоримо.

Головні фішки додатки замітки в ios 15.

Як користуватися тегами в ios 15

Я почав користуватися нотатками тільки в університеті, коли з’явилася часта необхідність записувати щось на ходу. Тут, крім коротких конспектів, я зберігав розклад занять і вимоги викладачів до конкретних робіт. А коли дізнався, що можна перетворити замітки в нагадування, зрадів ще більше.

Вся біда полягала в тому, що з часом записи перетворилися в одну велику купу, в якій розібратися було вкрай складно. Крім того, всі замітки синхронізувалися між пристроями, а значить файлів було ще більше. Відключати цю функцію дуже не хотілося, аж надто корисною вона здається.

На навчанні записував все на ipad або iphone, а коли приходив додому, відкривав macbook і все було вже тут. Пізніше почав розділяти всю інформацію по папках. Окремо робота і навчання, окремо кожна дисципліна. Робити це було довго, зате ефективно. у новій ios 15 все стало інакше. Все завдяки новій фішці-тегам .

Як користуватися тегами в ios 15.

Тепер для зручної роботи досить ввести необхідний тег в будь-який текст , як він відразу висвітиться на головній сторінці і перетвориться в окрему папку. Ви можете зберігати все, що завгодно: список покупок, плани на день і на життя, замітки по роботі. Після цього просто перейдіть на головну сторінку програми і перегорніть її до самого кінця. Тут ви побачите окремий розділ теги, де можна швидко переглянути всі записи. Очевидно, щоб ця фішка буде доступна і на інших пристроях. Однак вони повинні підтримувати останню версію операційки від apple.

Смарт-папки в нотатках на ios 15

Зрозуміло, що тегів з часом буде занадто багато і все знову встане на круги своя. Як цього уникнути? скористатися новою функцією в нативному додатку-смарт-папками . Тут ви можете об’єднувати всі теги в певні папки, щоб спростити роботу. Тим більше, якщо їх в одному файлі кілька.

Щоб створити смарт-папку необхідно:

 • відкрити програму замітки на вашому пристрої
 • тапнуть на кнопку створення папок в лівому нижньому кутку
 • вибрати пункт нова смарт-папка
 • ввести відповідну назву
 • відзначити необхідні теги
 • натиснути готово.

Нова функція смарт-папок в нотатках на ios 15.

Тепер усі нотатки, які містять теги, зазначені вами під час створення смарт-папки, автоматично додаватимуться туди. Перейти на таку систему досить важко. Особливо з урахуванням, що зараз заміток у вас безліч, але на майбутнє це буде вкрай корисною фішкою. Щоб звикнути мені знадобилося всього пару днів. Зате тепер точно нічого не загубиться.

Загальний доступ в нотатках на айфоне

В ios 15 додаток замітки значно розширює свою функціональність. В першу чергу це торкнулося спільної роботи. У додатку ви можете відправити копію замітки одному, думаю, що багато хто вже так робили. Також можна дозволити іншим користувачам читати і редагувати матеріал в icloud , при цьому внесені зміни будуть бачити все.

Спільна робота в нотатках на ios 15.

Щоб створити замітку для спільної роботи вам необхідно:

 • відкрити будь-яку замітку.
 • натиснути на три точки у верхньому правому куті, потім поділитися заміткою.
 • потім виберіть параметри спільного доступу (вносити зміни або тільки перегляд).
 • далі вкажіть спосіб відправки (наприклад через додаток “пошта” або»повідомлення”).

Як налаштувати загальний доступ до замітки в ios або ipad os 15.

Тепер в apple дозволили переглядати історію правок кожного користувача . У загальному списку тих, для кого налаштований загальний доступ з’явиться помаранчева точка зліва, яка означає, що в замітку внесені зміни. При цьому, можна налаштувати зміни під конкретну особу. Для цього необхідно тапнуть по кнопці переглянути учасників. Далі ви можете вибрати:

 • показ оновлень (відобразяться зміни, внесені з моменту останнього відкриття замітки)
 • показати всі дії (відобразяться всі дії з заміткою).
 • показати виділене (відобразяться імена, дата і зміни, внесені кожним учасником).

Підписуйтесь на нас в яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної інформації зі світу apple.

Швидкі нотатки в ipad os 15

Як я вже писав вище, часто нам доводиться робити якісь записи на ходу. Наприклад, ви перебуваєте на зборах в zoom на ipad, і необхідно записати контакти свого співрозмовника. Або в процесі пошуках потрібного товару на ozon і хочете повернутися сюди, коли прийде зарплата.

В ios 15 це можна зробити всього в два рахунки. Просто свайпніте вгору з правого нижнього кута , як тут же вилізе невелике віконце з полем для записів приблизно на чверть екрану. Закидати сюди посилання або копіювати текст дуже зручно за допомогою рук, але друкувати не так просто, як здається на перший погляд. Як мінімум, доведеться відволіктися.

Нова функція швидких нотаток в ipad os 15.

Маркетинг apple в дії, адже завжди можна придбати для цих завдань apple pencil і писати все від руки. Про спосіб застосування розумного олівця ми писали раніше. Якщо замислюєтеся над покупкою, до прочитання обов’язково.

Після того як ви записали все, що вам необхідно, можна згорнути замітку. Робиться це жестом, зворотним відкриттю, тобто свайпом зверху вниз , як би звертаючи її в правий кут. Швидкі замітки зберігаються окремо, в однойменній папці програми. Вона завжди відображається вгорі списку.

Як додавати картинки в замітки на ios

Є ще одна крута фіча, за допомогою якої можна спростити життя. Для редакції appleinsider.ru це справжній подарунок. Apple, моя повага.

Як перетягувати картинку між додатками на iphone і ipad.

Тепер зображення можна переміщати всередині будь-якої програми. Наприклад, ви перебуваєте в браузері safari і хочете додати цікаву для вас картинку в замітки. Для цього просто утримуємо один палець на потрібному зображенні, а другим відкриваємо іншу програму і переносимо картинку туди. Так можна позбутися від купи непотрібних рухів: зберегти, вийти з програми, зайти в інше, вставити, — це вже в минулому.