Компанія google витратила майже десятиліття, намагаючись спростити виробникам оновлення своїх пристроїв. Найбільш істотні зусилля були докладені в останні роки, в першу чергу з введенням project treble в 2017 році. Пошуковий гігант також намагався наблизити android до ядра linux, і ці плани нарешті починають реалізовуватися в android 12. На цьому тижні на конференції linux plumbers conference компанія розповіла, як вона має намір досягти цієї мети.

Як повідомляє ресурс ars technica, android переходить на нову» висхідну ” модель і відходить від традиційної моделі відгалужень, через яку відбуваються затримки при оновленні програмного забезпечення. Перед оновленням пристрою ядро linux проходить через кілька форків-спочатку від linux до звичайного android, а потім до версії, специфічної для апаратної платформи. В кінцевому рахунку розробники створюють версію програмного забезпечення для конкретного пристрою. Це величезна робота для кожної компанії, і це один з головних факторів, який є причиною фрагментації android.

Тепер, коли generic kernel image (gki) нарешті буде поставлятися з останньою версією android, цей процес повинен спроститися протягом наступних кількох років. Google хоче, щоб виробники переключилися на kernel module interface або систему kmi, де все, що їм потрібно зробити, це внести відповідні зміни в ядро замість того, щоб реалізовувати три або чотири різних форка.

” значний ривок в тому, щоб вивести весь код, специфічний для обладнання, із загального ядра в модулі постачальника. Одна з важливих складових цих зусиль полягає в тому, що ми повинні мати стабільний інтерфейс між цими модулями і загальним ядром, щоб вони могли вносити зміни асинхронно», — сказав інженер-програміст google тодд кьос (todd kjos).

Компанія зазначає, що це “багаторічний проект”. Перехід до нового циклу оновлень починається в 2023 році. Очікується, що pixel 6 стане першим пристроєм android, який буде поставлятися з gki і ядром linux 5.10, що стане важливим кроком у цьому процесі.