На думку greenpeace, компенсаційні квоти на викиди вуглецю дозволяють великим компаніям безперешкодно забруднювати навколишнє середовище і є нічим іншим, як т.зв. «зеленим камуфляжем», що не робить значущого впливу на боротьбу із забрудненнями.

Спочатку передбачалося, що вуглецеві квоти, що дозволяють виробничим компаніям купувати «кредити» у організацій, що займаються посадкою дерев або, наприклад, захистом лісів, допомагають зберігати «нульовий баланс» забруднень. Як вважає виконавчий директор greenpeace дженніфер морган (jennifer morgan), насправді це типовий «зелений камуфляж», що дозволяє продовжувати розробку вуглеводнів.

Фото: greenpeace / lorenzo moscia

Морган вважає, що часу на подібні кредити вже не залишилося, оскільки навколишнє середовище знаходиться в критичному стані і від звичайних видів палива необхідно відмовитися негайно. Тим часом ринок квот зростає і обіцяє до 2030 року досягти $50 млрд.

Підтримка подібних схем на державному і регіональному рівнях призводить до того, що на ринку з’явилися дивні явища — у продажу є сира нафта «з нульовим викидом вуглецю». Ця ж сама нафта, що продається набагато дорожче звичайної, оскільки в ціну включена “компенсація” за забруднення навколишнього середовища. Крім того, за даними компанії carbonplan, вартість 29% «компенсаційних активів» в каліфорнії сильно переоцінена, а багато екопроекти, що враховуються в якості компенсації забруднень, можуть бути так і не завершені — ті ж висаджені дерева ще не виросли і можуть одного разу просто згоріти в пожежі.

Фото: greenpeace

Згідно з недавньою доповіддю міжурядової групи зі зміни клімату (ipcc), фізичне дослідження кліматичних змін свідчить про те, що необхідно завершити використання традиційних видів палива. На думку генерального секретаря оон антоніу гутерріша (antónio guterres), доповідь має стати смертним вироком вугіллю та іншим викопним видам палива, інакше вони знищать планету.

На його думку, після 2021 року має бути повністю заборонено використання вугільних електростанцій, а вже існуючі повинні припинити роботу. Додатково повинна бути припинена розвідка нових родовищ вуглеводнів, а також їх видобуток. Ще одним перехідним заходом повинні стати державні субсидії для переходу бізнесів на відновлювані джерела енергії.

Індустрія цод є досить енергоємною-на неї припадає 1% від загальносвітового споживання. При цьому кількість і потужність цод стрімко зростають, а от середня енергоефективність — ні. Greenpeace вже попереджала, що цифровізація китаю подвоїть викиди вуглецю, а дата-центри в країні обійдуть по енергоспоживанню всю австралію. Великим західним гравцям теж дістається-організація критикує “велику трійку” хмар за співпрацю з нафтогазовим сектором і зазначає, що реалізовані ними проекти зі зниження викидів нівелюються контрактами в даному секторі.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.