06.08.2017 у 16:36 |

14 0


Спочатку графічний дизайн – це і так шалено вузька сфера діяльності, яка ділиться ще на різні спеціалізації, такі як візуальна ідентифікація бренду (розробка логотипу і фірмового стилю), поліграфічний дизайн, дизайн упаковки, графічна верстка, дизайн веб-додатків і веб-дизайн в цілому, дизайн і верстка книг.

Якщо ви вибираєте професію, не варто розпорошуватися на всі перераховані вище. Краще вибрати одну-дві спеціальності і бути в них асом (і в цьому випадку робота буде приносити вам бажаний результат і задоволення, ну, і ви зможете вимагати за це більш високу оплату своєї праці), ніж вміти все, але в поганій якості.

Подивимося на деякі приклади графічного дизайну. У повсякденному житті, яку ми з вами бачимо, існує купа різних упаковок (на яких присутній так само і логотип) відомих брендів, карти, що дають знижку в магазинах (так звані дисконтні) так само є плодом зусиль графічного дизайнера, графічний дизайн і верстка книг (можна виділити в окрему спеціалізацію), глянцеві видання типу «Vogue» (теж продукт графічного дизайну, є досить ємним, так як включає в себе дизайн і верстку обкладинки).

Давайте спробуємо навести перелік необхідних навичок, притаманних графічному дизайнерові. В даному випадку ми розглядаємо саме універсальні навички, якими може оволодіти будь-яка людина, що не має спеціальної освіти, і так само ці навички підійдуть практично для будь-якої спеціальності в графічному дизайні.

Отже, почнемо.

Принципи композиції. Всім дизайнерам необхідно вміти організовувати простір на площині.
Робота з кольором. В даному випадку існує окремий напрям – психологія кольорів. Людина влаштована таким чином, що на певний колір йде певна реакція емоційної системи.

Робота з формою. В цілому, цей навик практично ідентичний роботі з кольором, тільки в даному випадку графічний дизайнер передає настрій і емоції дещо по-іншому.

Типографіка, вона ж букви і шрифти. На жаль, цей навик найчастіше страждає у початківців дизайнерів, які використовують застарілі шрифти і текстові стилі.

Історія дизайну теж вкрай важлива. Її просто необхідно знати.

З попереднього пункту автоматично випливає вміння розуміти тенденції графічного дизайну та їх зміну, що актуально на даний момент і що краще застосувати у своєму проекті.

Графічний дизайн не є кінцевим продуктом, отже, далі з ним буде хтось працювати і втілювати в життя. Тобто, потрібно знати технології виходу вашого дизайну в світ.
Звичайно ж, неможливо обійтися без знання важливих графічних програм.

Є такі люди, які зневажливо заявляють, що бути графічним дизайнером легко, вчитися нічому не потрібно тощо. Можу переконати вас у зворотному – для вміння в графічному дизайні потрібно вчитися, інше питання, як ви це будете робити – чи будете відвідувати якісь курси, або ж будете вчитися самостійно.
Як мені здається, краще витратити кілька років життя, але оволодіти цим професійно, враховуючи, що ви будете отримувати хороші знання від компетентних викладачів. У більшості випадків дисципліни входять як академічні, так і спеціальні. Так само вам допоможе ваш досвід у подібній сфері, який міцно і базово увійде у ваше життя і буде нашаровуватися нові знання.

Так само ніхто не скасовує варіант з самоосвітою в сфері графічного дизайну через перегляд робіт інших дизайнерів, спілкування з ними на професійні теми, спроби зробити щось своє.

Для того, щоб бути графічним дизайнером, необов’язково бути художником. Головна відмінність в тому, що дизайнер виконує конкретні завдання конкретного проекту, а художник, у свою чергу, творить незалежно від інших, прислухаючись до своїх внутрішніх відчуттів.