Intel сьогодні запустила будівництво двох нових передових заводів з виробництва мікросхем в штаті арізона. Ця подія продемонструвала прихильність компанії прагненню вивести сша у світові лідери з виробництва мікросхем. Генеральний директор intel пет гелсінгер (pat gelsinger) заявив, що бюджет будівництва становить $20 мільярдів.

Intel.com

Нові заводи, які будуть називатися fab 52 і fab 62, відкриють передові можливості для американської напівпровідникової промисловості. На даний момент сша втратили лідерство у виробництві мікросхем і ризикують відстати ще сильніше. Стратегія intel idm 2.0 покликана зробити внесок у відновлення позицій сша в напівпровідниковій галузі. Дві нові фабрики в арізоні будуть не тільки підтримувати зростаючий попит на продукцію intel, але і забезпечать виробничими потужностями інших чіпмейкерів. Компанія має намір надавати послуги з випуску чіпів для сторонніх компаній.

Intel.com

Введення в експлуатацію двох нових заводів, за словами intel, створить 3000 високооплачуваних робочих місць для висококваліфікованих співробітників, 3000 робочих місць у сфері будівництва, а також побічно вплинуть на створення 15 000 додаткових робочих місць. Нові фабрики будуть запущені в 2024 році. Вони будуть виробляти самі передові чіпи intel, в тому числі по техпроцесу intel 20a із застосуванням технологій ribbonfet і powervia.

За словами гелсінгера, intel має намір виробляти тисячі мікросхем на тиждень на нових фабриках. Нові заводи повинні дозволити компанії на рівних конкурувати з азіатськими контрактними виробниками на кшталт tsmc і samsung, які зараз лідирують в галузі.