26.10.2018 в 0:26 |

45 0


У деяких випадках доставка вантажу відбувається за допомогою декількох видів транспорту, і виникає необхідність організувати транспортування таким чином, щоб товар прибув на місце призначення з мінімальною кількістю повторних навантажень. У цьому випадку зручно застосувати так звану интермодальную перевезення вантажів.

Головні особливості інтермодальної перевезення

Інтермодальні перевезення найчастіше застосовують при доставці вантажів у місця, віддалені від великих транспортних вузлів, будь то ж/д станція, річковий або морський порт, аеропорт. Всі переміщення вантажу проводяться за одним перевізним документом, і подальша участь замовника не потрібно, всі операції контролює компанія-перевізник. Характерною рисою інтермодальних перевезень є відсутність єдиної транспортної вартості.

Основним плюсом інтермодальних перевезень можна вважати відсутність необхідності кілька разів перевантажувати товар з одного транспорту на інший. Вантаж перевозиться в транспортному контейнері, в який він упаковується в відправної точки і виймається з контейнера лише наприкінці шляху. Завдяки цьому забезпечується безпека і збереження вантажу.

Види транспортних контейнерів

Для більш надійної і безпечної перевезення для кожного товару слід вибирати найбільш підходящий тип вантажного контейнера. У стандартних вантажних контейнерах можна перевозити практично будь-які вантажі, крім медичних препаратів, рідин і продуктів харчування.

За обсягом перевезеного вантажу стандартні контейнери діляться на:

• малотоннажні;
• середньотонажні;
• великотоннажні.

А по конструкції розрізняють:

• низькі;
• високі.

Для негабаритних вантажів існують контейнери з відкидним верхом.

Продукти харчування та інші швидкопсувні вантажі перевозять в контейнерах-рефрижераторах, вони оснащені власною системою охолодження. Рідини перевозять герметичних танктейнерах.

Для перевезення вантажних контейнерів застосовуються залізничні платформи з високою вантажопідйомністю та спеціальні низькорамні вантажівки або фургони. Для перевезення по морю існує морська доставка вантажів, при якій використовують вантажні кораблі, спеціально сконструйовані для перевезення контейнерів.

Для спостереження за вантажем застосовуються системи стеження, що дозволяють контролювати стан товару протягом усього маршруту. Щоб забезпечити своєчасну і безпечну доставку товарів по всьому світу, компанія-перевізник повинна володіти розвиненою партнерською мережею і відстежувати статус вантажу на всіх етапах транспортування.