Група rolls-royce повідомила, що суверенний фонд добробуту катару — qatar investment authority (qia) — став останнім акціонером проектної компанії rolls-royce smr. Фонд qia придбав 10% акцій компанії. Тим самим нещодавно створена компанія з проектування малих модульних атомних реакторів отримала повне фінансування на розробку джерела чистої енергії нового покоління.

Джерело зображення: rolls-royce

Компанія rolls-royce smr була створена в листопаді цього року для розробки і комерціалізації малих модульних реакторів. Планується, що компанія створить типовий проект реактора потужністю 470 мвте. До переваг ммр rolls-royce буде ставитися короткий цикл будівництва та введення в експлуатацію — близько 500 днів, а також серійне виготовлення основних комплектуючих на локалізованому виробництві з можливістю доставки звичайним транспортом в будь-яке місце.

Подібний підхід обіцяє знизити вартість будівництва аес до $2,4 млрд на першому етапі і знижувати вартість надалі. Перший реактор планується побудувати на початку 30-х років. Компанія rolls-royce smr вже подала типовий проект реактора на вивчення регуляторам і розраховує почати обговорення з ними в наступному місяці.

На момент утворення інвестиції в rolls-royce smr здійснили компанії bnf resources uk, exelon generation і група rolls-royce. На цьому тлі влада великобританії видала компанії грант на суму 210 млн фунтів стерлінгів. Катарський фонд вклав у проект 85 млн фунтів стерлінгів ($112 млн). Загальна сума інвестицій в rolls-royce smr склала 490 млн фунтів стерлінгів або $647 млн.цих грошей, заявили в rolls-royce, тепер повністю достатньо на завершення проекту малого модульного реактора.

Міністр бізнесу та енергетики великобританії квазі квартенг (kwasi kwarteng) заявив, що інвестиції «являють собою величезний крок вперед у реалізації нашого плану по впровадженню більшої кількості вітчизняної, доступної екологічно чистої енергії, забезпечуючи більшу енергетичну незалежність великобританії, висококваліфіковані робочі місця і приносячи більш дешеву, чисту електроенергію в будинки людей».