19.01.2018 в 16:24 |

2 0


Працюючи над сайтом, в першу чергу потрібно пам’ятати наступне:

  • В тематиці головної сторінки акцентуйте увагу на ключових деталях;
  • Ніякі зайві елементи не повинні ускладнювати юзабіліті сайту;
  • Дотримуйтесь баланс.

Ці правила є ключовими в промальовуванні дизайну для сайту.

Коли потрібно використовувати мінімалізм?

Мінімалізм у веб-дизайні треба використовувати ЗАВЖДИ! Це основна догма, не потребує зайвих пояснень. Береться основна маса вмісту і на неї накладаються штрихи бренду. От і все. Більш того, коли йдеться про мінімалізм, то не забувайте про те, що і коли буде менше, отже, буде знижений ризик виникнення помилок. Продуктивність при мінімалізмі також набагато вище.

Ось, наприклад, https://zenhabits.net/archives/ сторінка одного сайту. Вона повністю уособлює мінімалізм. Я не раджу вам прагнути саме до такого результату, але тим не менш, прийміть до відома, що буває і таке.

Також хочу сказати і про те, що зробити поганий дизайн при мінімалізмі досить непросто. Якщо ви не утяжеляете дизайн безліччю додаткових атрибутів, то підсумкова картинка стає більш відкритою, і користувачам набагато простіше знайти саме те, чого вони чекають від сайту.

Ось ще один приклад того, як мінімалізм може виглядати — http://www.julienlavallee.com/. Це досить елегантний і простий сайт. І при всій своїй простоті, він дуже зручний.

Якщо кожен елемент сайту знаходиться на своєму місці, але при цьому він не оточена додатковими атрибутами, відволікаючими увагу, то безумовно, такий сайт буде успішним. Не забувайте і про те, що для того, щоб зробити сайт в стилі мінімалізму, піде менше витрат і ресурсів. Це заощаджує ваші сили і гроші.

Жертви заради мінімалізму

Дизайн сайту повністю орієнтується на контент. У свій список пріоритетів ви обов’язково повинні включити такий пункт, як юзабіліті. Причому, нічого не повинно страждати з-за того, що ви вирішили використовувати стиль мінімалізм, і в першу чергу це саме юзабіліті.

Сьогодні у розпорядженні веб-дизайнера стільки можливостей та інструментів, що іноді ми хочемо використати все і відразу, що повністю відводить нас з шляху мінімалізму. При цьому ми йдемо на жертви, щоб видалити непотрібні елементи.

У підсумку виходить перевантажений дизайн з відсутністю ключових елементів юзабіліті. Ви можете використовувати так звані «модні» елементи. Але при цьому не забувайте про те, щоб користувачам було зручно. Візьміть офіційний сайт Apple російською мовою: http://www.apple.com/ru/. Це типовий приклад мінімалізму з збереженням всіх функцій юзабіліті. Цей приклад показує нам, що сайт може виглядати дійсно привабливо, якщо він не перевантажений. Можна додати невеликі штрихи дизайну – тіні, дизайн, візуальні елементи.

Багато хто стверджує, що з-за браку деталей пропадає естетика сайту. Можу з ними погодитися лише в тому випадку, якщо стоїть мета зробити «гарну картинку», виставляючи на другий план зручність і юзабіліті сайту. Філософія дизайну вимагає належних знань. Якщо ви до кінця не розумієте, як користуватися всіма можливостями мінімалізму, то краще не віддавайте перевагу такому виду дизайну. Ви не продвинете свій бренд з мінімалізмом. Він служить не для цих цілей. При неправильному використанні цього стилю, ви можете навіть відлякати відвідувачів. Звичайно, на всіх не догодиш. Комусь здасться, що ваш мінімалістичний сайт – це справжня знахідка. А хтось розцінить такий підхід, як банальну недопрацювання і недоделку.

Підводжу підсумки

Можна відразу визначитися, якщо ви перестаралися з мінімалізмом або вибрали не ту стратегію при створенні сайту. Наприклад, якщо ви не можете визначитися, чому віддали перевагу саме мінімалізму, то це перший сигнал, щоб задуматися – чи вам потрібен взагалі цей стиль. Також, якщо ви принесли в жертву зручність і естетику сайту заради того, щоб зробити його менш перевантаженим деталями, то такий варіант вам не підходить. Я писала про те, що під час підготовки до створення сайту необхідно в першу чергу враховувати принципи мінімалізму. Але малося на увазі те, що мінімалізм просто незамінний в сукупності з іншими факторами, що використовуються у веб-дизайні.

Раджу правильно розставляти пріоритети, не забуваючи про найбільш важливі і потрібні складові успішного дизайну.