Колишнього главу альянсу renault-nissan-mitsubishi карлоса гона (carlos ghosn) називають одним з найвідоміших втікачів у світі, після того, як в грудні 2019 року він втік до лівану з японії, де перебував під домашнім арештом в очікуванні суду за фінансові махінації. Він не згоден зі звинуваченнями на свою адресу і висловив свою точку зору в новій книзі «broken alliances» («розірвані альянси»). Зокрема, він вважає, що після його арешту одна з компаній альянсу стала нудною і посередньою. Йдеться про nissan.

Карлос гон різко розкритикував nissan. Він упевнений, що після його відходу з альянсу японський автовиробник відкотився на два десятки років тому, до того, чим був в кінці минулого століття.

” на жаль, після 19 років моєї роботи nissan повернувся до того, що було в 1999 році, тобто нудної та посередньої автомобільної компанії, яка намагається знайти своє місце в автомобільній промисловості. Ми будували систему, в якій ця компанія була б частиною чогось абсолютно нового з великою кількістю технічних інновацій», — заявив гон в бесіді з журналістами.

У колишнього голови renault-nissan-mitsubishi є своя теорія події. За його словами, японський уряд виявився незадоволений створеним глобальним автомобільним альянсом. Нібито влада японії і деякі топ-менеджери думали, що баланс, існуючий між французами і японцями в цьому альянсі, не буде дотримуватися, а французький уряд в свою чергу хотів мати набагато більшу частку в цьому союзі. Гон вважає, що жодна зі сторін не вийде переможцем з ситуації, що склалася.

«японія втратила репутацію. Французи програли. Nissan програв, renault програв, mitsubishi програв, акцинери програли», — уклав він.