Сьогодні, 5 жовтня 2021 року, з пускової установки № 6 стартового майданчика № 31 (»схід«) космодрому байконур виконаний успішний пуск ракети-носія» союз-2.1 а «з транспортним пілотованим кораблем»союз мс-19″. Апарат вже успішно пристикувався до міжнародної космічної станції (мкс).

Тут і нижче фотографії “роскосмосу”

Запуск «союзу мс-19» виконаний в рамках науково-просвітницького проекту «виклик». Корабель доставив на орбіту повністю російський екіпаж у складі космонавта “роскосмосу” антона шкаплерова, кінорежисера клима шипенко і актриси юлії пересільд.

Політ пройшов за надшвидкою схемою зближення: до мкс космічний апарат дістався менш ніж за три з половиною години. Нинішній пуск став четвертим для ракети-носія ” союз-2.1 а» з пілотованим кораблем сімейства «союз мс» і екіпажем на борту. Ракета ” союз-2.1 а» прийшла на зміну «союзу-фг» в місіях з доставки космонавтів і астронавтів на міжнародну космічну станцію.

Юлія пересільд зніметься в кінокартині «виклик». Це фільм про дівчину-лікаря, якій в силу драматичних обставин доведеться за місяць підготуватися до польоту і відправитися на мкс для вирішення важливого завдання. Детальніше про місію «виклик» і польоти в космос ми розповідаємо у великій статті.

«проект стане наочним свідченням того, що польоти в космос поступово стають доступними не тільки для професіоналів, але і для все більш широкого кола бажаючих. Наприклад, подібна прискорена підготовка учасників фільму в майбутньому знадобиться для відправки на орбіту інших фахівців: лікарів, вчених», — зазначає державна корпорація «роскосмос».

Відповідно до поточного графіка 17 жовтня юлія пересільд і клим шипенко повернуться на землю на кораблі «союз мс-18» разом з космонавтом олегом новицьким.