01.05.2018 в 15:24 |

5 0


Кінець жовтня — початок листопада — час квасити капусту. Без цієї страви немислимо зимове меню не тільки тому, що кисла капуста — відмінна закуска і основа багатьох чудових страв, але і завдяки безлічі корисних властивостей, якими воно володіє.

Кажуть, якщо наквасили капусту восени, то до весни всі будуть здорові і ситі. Адже квашена капуста зміцнює імунітет, покращує апетит, діє як проносний і сечогінний засіб, допомагає вилікувати пародонтоз, нормалізує рівень холестерину і цукру в крові, а також використовується як народний засіб для виведення гельмінтів. Деякі дослідження навіть показують, що кисла капуста уповільнює розвиток ракових клітин в органах травлення, легенів і молочних залозах. Загалом, не їжа, а панацея від багатьох хвороб.

Численні рецепти закваски капусти щорічно удосконалюються господинями, додаються нові інгредієнти, винаходять нові страви з квашеної капусти. Але є кілька правил, яких потрібно дотримуватися в будь-якому випадку, якщо хочете отримати смачну, хрустку кислу капусту, в якій багато вітамінів.

Квасити капусту слід на місяць, на 5-6 день зростаючого місяця, тоді вона буде хрусткою, в іншому випадку капуста у вас вийде м’якою і занадто кислим. Для закваски потрібно вибирати пізні сорти «Полар», «Арос», «Білосніжка», «Українська осінь» та ін Для квашення використовуйте кам’яну сіль, а не йодовану. Посуд краще брати скляний або емальований, а найоптимальніший варіант — дерев’яний бочонок.

Пропорції інгредієнтів прості — на 1 кг капусти беремо 100 гр солі і 50 гр моркви. Крім цього можна додати кмин, коріандр, гвоздику, імбир, лавровий лист або аніс. Але не все відразу, не більше двох спецій одночасно, тут вже вам доведеться вибрати, який смак має бути у вашої квашеної капусти. Іноді в неї додають брусницю, журавлину, солодкий перець, яблука і навіть виноград. Але з такими добавками потрібно бути обережним, щоб не зіпсувати капусту. Якщо ви квасите капусту вперше, то покладіть в неї кілька зимових яблук, типу золотого ранету, цього буде достатньо.

Дрібно посічену капусту, потерту на крупній тертці моркву, спеції, сіль — все перемішують і складають щільно у велику посудину, залишають у теплі на 2-3 дні. Після того, як капуста забродила, її краще перекласти в скляні банки, щільно утрамбуйте і поставити в холодне місце. Є одна хитрість — щоб повітря циркулювало в капусті і вона не перекисла, не почала підгнивати, очистіть гілочки яблуні від кори і застроміть в кожну банку, як можна глибше. Такі банки можуть простояти до квітня-травня місяця.