Національний центр космічної науки (nssc) при китайській академії наук представив на початку місяця прототип марсіанського вертольота, який буде супроводжувати майбутні місії з дослідження марса. Як і вертоліт ingenuity nasa китайський дрон візьме на себе завдання розвідки маршрутів і пошук цікавих місць для досліджень марсоходами. Важливою відмінністю китайського дрона стане бездротова зарядка, що забезпечить живлення навіть в умовах пилових бур.

Прототип китайського марсіанського вертольота-розвідника. Джерело зображення: nssc

Зовні китайський прототип марсіанського вертольота-розвідника мало чим відрізняється від американського ingenuity, який вже здійснив більше десяти польотів в атмосфері марса. У китайського марсіанського вертольота також дві пари співвісних лопатей для додання стійкості в сильно розрідженій атмосфері червоної планети. Шасі і корпус зовні також один в один, але в плані дизайну апарату навряд чи можна придумати щось більш просте і надійне. Принаймні, на сучасному етапі науки і техніки.

Важливою відмінністю китайського вертольота стане можливість бездротової зарядки на додаток до сонячних батарей на його корпусі. Американський ingenuity озброєний тільки сонячними батареями, які заряджають бортовий акумулятор. У китайського вертольота також буде сонячна батарея для аварійної підзарядки далеко від посадкової платформи, але він зможе також заряджати акумулятори на платформі бездротовим способом, що стане гарантією працездатності в разі запилення сонячних елементів.

Ingenuity. Джерело зображення: nasa

Китайці мають великі плани на космос і марс зокрема. До 2030 року вони сподіваються повернути на землю проби ґрунту з марса, а до 2033 року направити туди пілотовану експедицію. Присутній ненульова ймовірність, що все так і буде. Китай вплутався в космічну гонку з сша і докладе всіх зусиль, щоб реалізувати свої космічні амбіції.