Китайський стартап em3, що спеціалізується на технологіях віртуальної реальності, продемонстрував прототип ультратонкої і легкої гарнітури віртуальної реальності ether. Його товщина становить всього 6,8 мм, вага-близько 37 г.зовні пристрій швидше можна віднести до окулярів, ніж до гарнітури.

Em3 зазначив, що через вагу і розміри нинішніх vr-шоломів у користувачів виникає фізіологічний дискомфорт через приблизно 20 хвилин, після початку використання, що сильно обмежує їх в vr-іграх. Для інших сценаріїв метавселенной, таких, як соціальні мережі, онлайн-освіта, навчання, творчість, проведення конференцій і самітів, потрібно більш легке і менше за розміром рішення.

Багато компаній намагалися зменшити товщину гарнітур vr, проте домогтися цього складно через обмеження оптики.

Прототип vr-окулярів em3 ether має два мікродисплея з роздільною здатністю 2560х2560 пікселів в повнокольоровому режимі. Поле зору (fov) кожного дисплея становить 80°. Em3 стверджує, що при використанні мікродисплеїв більшого формату можна збільшити цей показник до 100°, в той час як загальна товщина скла не зміниться.

Згідно з em3, ether використовують «унікальний ближній оптичний модуль, який з’єднує повний спектр світла на невеликому відрізку для досягнення точної візуалізації, тим самим значно зменшуючи товщину vr-окулярів».

Прототип ether можна підключити до смартфону. Em3 планує випустити на ринок vr-окуляри на основі цього прототипу в кінці 2022 року.