Платіжна система mastercard домовилася про покупку компанії ciphertrace, що займається аналітикою, пов’язаної з безпекою блокчейн-технологій і криптовалют зокрема. Цей крок знаменує те» потепління”, з яким великі фінансові компанії починають ставитися до кріптоактівам.

Cnbc.com

Відомо, що каліфорнійська ciphertrace розробляє інструменти, які допомагають бізнесу та правоохоронним органам виявляти незаконні транзакції цифрових валют. У число конкурентів компанії входять нью-йоркська chainalysis і лондонська elliptic. Фінансові умови угоди не розголошуються.

«у цифрових активів є потенціал для сприяння переосмисленню комерції, від щоденних процесів на кшталт платежів і переміщення грошових коштів до трансформації економік, перетворення їх в більш інклюзивні та ефективні формати. Зі швидким зростанням екосистеми цифрових активів приходить необхідність забезпечити довіру до них і їх безпеку”, – заявляють в mastercard.

Ключовою проблемою з біткоіни і іншими криптовалюта є анонімність учасників транзакцій. Завдяки цьому цифрові активи стали улюбленою валютою хакерів та інших злочинців. Проте блокчейн-технологія дозволяє побічно оцінювати транзакції, а сервіси на кшталт ciphertrace допомагають виявляти підозрілі рухи фондів.

У mastercard вважають, що угода допоможе забезпечити захист клієнтам і забезпечить відповідність їх дій існуючим правовим нормам при створенні і пропозиції власних криптовалют. За даними ciphertrace, платформа компанії використовується деякими найбільшими банками і кріптобіржами світу.

Купівля ciphertrace-один з показників зростання інтересу великих корпорацій до крипторинку. У самій mastercard заявляють, що вже в цьому році платіжна система почне підтримувати транзакції в деяких криптовалюта, а суперник — платіжна система visa недавно повідомила, що її карти з прив’язаними цифровими гаманцями здійснили транзакцій на суму понад мільярд доларів.

У четвер біткоіни коштував близько 47 000 доларів. Найпопулярніша в світі криптовалюта помітно зросла в ціні з вівторка, коли сальвадор визнав її офіційним платіжним засобом. Прихильники криптовалют побачили в цьому тільки перший крок, що веде до більш широкого визнання криптовалют в світі на державному рівні.