Mediatek анонсувала новий чіп для 5g планшетів і chromebook під назвою kompanio 900t. Чіп є ще одним представником лінійки, випущеним слідом за kompanio 1300t, ще одним чіпсетом, розробленим для планшетів, який є продуктом преміум-класу. Kompanio 900t являє собою чіп середнього класу, а mediatek при його описі посилається на потужні обчислювальні можливості і наднизьке енергоспоживання.

Як і kompanio 1300t, новинка заснована на 6-нм техпроцесі tsmc, включає восьмиядерний процесор, оснащений двома продуктивними ядрами cortex-a78 і шістьма енергоефективними ядрами cortex-a55, на відміну від чотирьох ядер кожного типу в kompanio 1300t. Крім процесорних ядер kompanio 900t має графічний процесор mali-g68 mc4 і власний apu mediatek для завдань, пов’язаних з штучним інтелектом. Набір мікросхем підтримує оперативну пам’ять стандартів lpddr5 і lpddr4x, а також системи зберігання ufs 3.1 і ufs 2.1. Це дозволяє використовувати його в широкому спектрі пристроїв з різною ціною і рівнем продуктивності.

Однією з важливих особливостей kompanio 900t є підтримка мереж п’ятого покоління, завдяки 5g модему, який підтримує як автономні (sa), так і неавтономні (nsa) мережі в діапазоні частот до 6 ггц. Новинка має підтримку технології mediatek 5g ultrasave, яка покликана знизити енергоспоживання до 50% при використанні мереж 5g. Чіпсет kompanio 900t також підтримує дві sim-карти 5g, технологію передачі голосу vonr, wi-fi 6 з технологією 2 × 2 mimo і bluetooth 5.2.

Система на чіпі kompanio 900t підтримує дисплеї 2k (2000 x 1200 пікселів) з частотою оновлення 120 гц і використовує технологію mediatek miravision для підвищення якості зображення. Mediatek заявляє, що її чіпсет дозволяє підняти якість sdr-відео до рівня hdr, hdr – до hdr10+, а також пропонує поліпшення зображення в реальному часі для відео hdr10+.

Що стосується датчиків зображення, то kompanio 900t підтримує до двох 20-мегапіксельних камер або одну камеру роздільною здатністю 108 мегапікселів і може записувати відео у форматі 4k, що не так часто зустрічається на планшетах і chromebook.