07.08.2018 в 7:50 |

1 0


Для початку варто коротко пояснити, що таке Wi-Fi, це сучасний спосіб підключення та передачі даних між пристроями. Для підключення до мережі, пристрою необхідно мати спеціальні модулі, але, з плином часу майже всі електронні пристрої тепер мають такі модулі і підключитися до мережі не складе труднощів. Сучасні технології дозволяють користуватися бездротовим Інтернетом не тільки на ноутбуках, планшетах або телефонах, але і на багатьох інших пристроях – холодильниках, телевізорах, принтерах і навіть розумних унітазах.

Як працює?

Для підключення до Wi-Fi необхідна точка доступу, це можуть бути маршрутизатори або інші пристрої, на зразок мобільних телефонів. Для створення точки доступу через телефон або комп’ютер, вони повинні мати доступ в Інтернет, зазвичай це Інтернет з сім-карти, і вміти роздавати сигнал підключення. Маршрутизатори представляють із себе невеликий пристрій з однією або декількома антенами і гніздами для підключення кабелю, через який він і пов’язаний з всесвітньою павутиною. Через антену пристрій роздає сигнал Wi-Fi до якого можна підключитися.

Спосіб і пристрій, через який підключаються не мають значення. Точки доступу бувають приватні і публічні. Приватні використовуються тільки власниками точки або лунають невеликому колу осіб. Публічні ж, не мають захисту до підключення і лунають компаніями або вуличними закладами безкоштовно або за гроші великій кількості людей.

У багатьох містах будуються вишки, роздають Wi-Fi сигнал яких здатний перекрити всю територію населеного пункту. Найчастіше такі мережі належать мерії і для підключення потрібно абонентська плата. Також різні компанії пропонують приватне проведення Інтернету через вай-фай в житлові будинки, приватні фірми.

Застосування мережі

Вай-фай застосовується для домашніх потреб – входу в Інтернет, спілкування, пошуку інформації, скачування файлів і т. д. З кожним роком число точок доступу зростає, а в майбутньому буде можливість обміну інформацією між людьми без підключення до Інтернету, за допомогою вай-фай антен, при цьому, функція буде без будь-яких обмежень і безкоштовною. Це доступно і зараз за допомогою мобільних додатків.

Бездротова мережа також потрібна для обміну файлів між різними пристроями або для встановлення зв’язку між ними контролю одного пристрою іншим на відстані. Наприклад, можна використовувати телефон в якості контролера для ігрової консолі або комп’ютера.

Переваги і мінуси Wi-Fi

Плюси:

• Відпадає необхідність використання довгих і незручних дротів, що дозволяє економити місце і гроші;

• Щорічний ріст користувачів, точок доступу, удосконалення тарифів, швидкості підключення;

• Можливість з’єднання з людьми з будь-якої точки світу, необмежене спілкування, глобальний охоплення території.

Мінуси:

• У деяких країнах використання Wi-Fi можливо тільки для особистого використання в квартирах або приватних підприємствах, використання однієї мережі для декількох груп людей неможливо без дозволу керуючого органу;

• Правовий контроль. У деяких країнах жорстко контролюється споживання і використання бездротовими мережами, створення приватних каналів зв’язку, потрібна реєстрація кожного передавача;

• Якість зв’язку. Маршрутизатори здатні роздавати гарна якість зв’язку тільки на певній відстані, погодні умови можуть значно погіршити зв’язок із супутником і скоротити відстань можливого підключення;

• Енергоспоживання. Пристрої, що працюють від батарей (смартфони, ноутбуки, планшети та інші) втрачають досить великий відсоток заряду через підключення до бездротових мереж, це також залежить від їх потужності;

• Безпека. Деякі стандарти шифрування подібних мереж є не самим надійними, нерідкі випадки злому пристроїв саме через підключення до мережі Wi-Fi. Також не рекомендується використовувати сумнівні публічні джерела, адже вони можуть бути і зовсім не захищені найпростішим протоколом і зламати будь-який пристрій, підключений до неї, не складе особливої праці.