На сайті компанії знову з’явилася утиліта pc health check для оцінки комп’ютерів перед установкою новітньої десктопної ос. За запевненням розробників, в програмі був виправлений алгоритм перевірки заліза, і тепер вона надає більш достовірні результати.

Вперше представлене ще влітку, додаток швидко зникло з вільного доступу через проблеми з точністю перевірки заліза. Після декількох тижнів бета-тестування його оновлена версія знову стала доступна для завантаження. Крім зміненого алгоритму роботи, утиліта обзавелася більш інформативним інтерфейсом-тепер разом з результатами сканування користувачеві надаються посилання на корисну технічну документацію.

Після запуску pc health check видає інформацію про сумісність процесора і іншого заліза в складі пк c готується до релізу windows 11. У списку її системних вимог-процесор intel не старше 8-го покоління або amd на архітектурі zen 2 і новіше. Крім того, для установки ос буде потрібно конфігурація пам’яті не нижче 4/64 гб, а також підтримка режиму завантаження secure boot і наявність криптомодуля tpm 2.0.

Раніше представники microsoft заявили, що встановити windows 11 вручну за допомогою iso-образу зможуть і власники несумісних конфігурацій. Але в цьому випадку компанія не гарантує стабільної роботи комп’ютера, а сама операційна система не буде отримувати оновлення через windows update.