Компанія microsoft повідомила про розширення асортименту твердотільних накопичувачів для збільшення вбудованого сховища даних ігрових приставок xbox series x і series s, представивши карти розширення пам’яті об’ємом 512 гбайт і 2 тбайт. Першу компанія оцінила в $140, другу — в $400.

Джерело зображень: microsoft

До теперішнього моменту для зазначених приставок була доступна тільки одна модель твердотільного накопичувача об’ємом 1 тбайт з вартістю $220. На жаль, пропрієтарні зовнішні накопичувачі для ігрових приставок xbox series x і series s випускаються тільки одним виробником seagate. Внаслідок цього їх вартість помітно вище звичайних nvme-накопичувачів, які можна використовувати з ігровими приставками playstation 5.

Слід зазначити, що зовнішній накопичувач від seagate для приставок xbox об’ємом 2 тбайт оцінюється дешевше флагманської моделі nvme-накопичувача samsung 980 pro pcie 4.0 того ж обсягу. Однак консоль sony має більш широку підтримку різних nvme-накопичувачів, тому у продажу можна знайти ssd з інтерфейсом pcie 4.0 і об’ємом 2 тбайт дешевше $300. Як пише портал the verge, microsoft пообіцяла розширити число виробників накопичувачів для її ігрових приставок в майбутньому, але поки ексклюзивне право на їх випуск належить seagate.

Microsoft нагадує, що швидкість читання незжатих даних з карт розширення для приставок xbox series x і series s становить 2,4 гбайт/с, що повторює характеристики внутрішнього накопичувачі і в 40 разів перевищує показник пропускної здатності накопичувача приставки xbox one попереднього покоління.

У продажу карта розширення об’ємом 512 гбайт з’явиться в середині листопада, версія на 2 тбайт з’явиться в грудні.