На хвилі критики з боку користувачів, незадоволених тим, що microsoft ускладнила зміну браузера за замовчуванням в windows 11 для просування свого оглядача edge, софтверний гігант вирішив відмовитися від цих змін. У збірці windows 11 під номером 22509, яка стала доступна учасникам інсайдерської програми microsoft, вибрати браузер за замовчуванням можна натисненням однієї кнопки.

Джерело зображення: microsoft

Одним з перших на цю особливість звернув увагу розробник програмного забезпечення рафаель рівера (rafael rivera), який і повідомив про своє відкриття в twitter. Тепер користувачам windows 11 буде значно простіше використовувати сторонні програми, такі як chrome або firefox, як браузер за замовчуванням, аналогічно тому, як це відбувається в windows 10.

” у windows 11 insider preview build 22509, яка була випущена в середу на каналі dev, ми оптимізували можливість встановлювати в якості браузера за замовчуванням ті додатки, які призначені для роботи з http, https, htm і html. В рамках програми windows insider ви і далі будете бачити, як ми впроваджуємо нові можливості на основі відгуків клієнтів і тестування», — прокоментував дане питання віце-президент з маркетингу windows аарон вудман (aarom woodman).

На даному етапі згадана зміна доступна учасникам програми попередньої оцінки. Очікується, що в стабільних версіях windows 11 процес зміни браузера за замовчуванням стане простіше в наступному році, коли microsoft випустить одне з планових оновлень для своєї операційної системи.